Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 306 1.4 benz. - Bezpieczniki w komorze silnika.

olekt2002 01 Apr 2017 11:47 2559 8
    olekt2002
    Level 30  
    Witam. Auto jak w temacie, rocznik `99, z klimatyzacją, bez gazu.
    Prośba dotyczy wyjaśnienia obsady bezpieczników w skrzynce w komorze silnika. Oznaczone są kolejno F1, F2 itd. Chodzi mi o wskazanie bezpiecznika odpowiedzialnego za wentylator chłodnicy, który nie włącza się. Dodam, iż wydaje mi się, że nie ma tam wszystkich bezpieczników. Dziękuję i pozdrawiam.
    olekt2002
    Level 30  
    Dziękuję widziałem to. U mnie na pokrywce skrzynki tak to wygląda:
    Peugeot 306 1.4 benz. - Bezpieczniki w komorze silnika.
    piotrek22101
    Level 39  
    Popatrz przy bezpiecznikach,też są oznaczenia,same cyfry.
    olekt2002
    Level 30  
    Przyglądałem się, są to te same oznaczenia, które widnieją na pokrywie, tzn. 01, 02 itd. Mam obaw właśnie dotyczące bezpieczników 40A odpowiadające za elektrowentylatory - nie są we właściwych gniazdach.
    piotrek22101
    Level 39  
    W wolnych gniazdach są piny? Wentylatory się nie załączają?
    olekt2002
    Level 30  
    piotrek22101 wrote:
    W wolnych gniazdach są piny? Wentylatory się nie załączają?

Są piny, wentylatory nie załączają się. Zanim ustalę przyczynę nie załączania się wentylatorów, chciałbym upewnić się co do prawidłowych bezpieczników. Mam uzasadnione obawy, iż poprzedni właściciel auta mógł nieco "namieszać".
  • Helpful post
    piotrek22101
    Level 39  
    Przełożyć można,cyba że ma jakieś obejścia porobione.
    olekt2002
    Level 30  
    I chyba tak zrobię. Od dołu skrzynki nic nie widać, czy był coś kombinowane. Fabrycznie doprowadzone są przewody do gniazd w których nie ma bezpieczników. W aucie wszystko działa, oprócz tych wentylatorów. Spróbuję na rozgrzanym silniku ostrożnie umieszczać bezpiecznik w miejsca, co do których mam pewne domysły. Ale to nie dzisiaj, "sobota sobota, skończona robota"..... czas na grill i co nieco do grilla... >Na razie dziękuję i pozdrawiam.