Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux ERB 29003W8 - Chłodziarka cały czas chłodzi

01 Kwi 2017 15:51 1062 3
  • Poziom 7  
    Wyżej wymieniona lodówka chłodzi aż za dobrze. Sytuacja jest taka...

Lodówka jest włączona termostat ustawiony na pozycję nr. 3 i non stop chłodzi, nie wyłącza się. Po zauważeniu szronu na tylnej ścianie termostat przekręcam na 0 i z powrotem na 3. Chłodzenie wyłącza się do momentu, kiedy temperatura spadnie poniżej trzeciej pozycji na termostacie po czym znowu się włącza i chłodzi do momentu powtórzenia wyżej opisanej czynności.

Zauważyłem, że stojąc przodem do otwartej lodówki szronu jest więcej na prawej stronie tylnej ściany. Dlatego też na pewien czas lodówkę wyłącza się z kontaktu aby szron całkiem spłynął. Pół roku temu był fachowiec i wymienił termostat. Po wymianie było dobrze do teraz. Przed wymianą sytuacja z chłodziarką była taka sama.

Czy w związku z wyżej opisaną sytuacją ma ktoś pomysł co jest popsute? Czy na pewno będzie to termostat i dlaczego tak szybko się popsuł? Można coś z tym zrobić sprawdzić co w termostacie popsute, a może to czujnik? Jak sprawdzić termostat?

Ogólnie, poratujcie :)
  • Pomocny post
    Admin grupy AGD
    tomekanonim napisał:
    Zauważyłem, że stojąc przodem do otwartej lodówki szronu jest więcej na prawej stronie tylnej ściany. Dlatego też na pewien czas lodówkę wyłącza się z kontaktu aby szron całkiem spłynął.

Masz ubytek czynnika chłodniczego, wymiana termostatu na nic się zda, dobry chłodniarz znajdzie nieszczelność następnie napełni układ nowym czynnikiem.
    Lecz to jest do wykonania tylko na warsztacie.
    Pseudo fachowiec przyjedzie, napełni układ na miejscu, weźmie kasę a za 3 do 6 msc. cała historia się powtórzy.
  • Poziom 7  
    Witam.

Z racji tego że lodówka nie należy do mnie, a do moich rodziców, a oni nic nie chcą w tym temacie robić, problem nie został rozwiązany.
    Na chwilę obecną nic więcej nie mogę powiedzieć. Przykro mi że problem nie został rozwiązany i wyżej napisane komentarze choć były bardzo pomocne to jednak nie zweryfikowane przez specjalistę na miejscu.

Pozdrawiam.