Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo z500 - Laptop głośno chodzi ale się nie grzeje.

barrtekk227 01 Kwi 2017 19:10 435 2
  • #1 01 Kwi 2017 19:10
    barrtekk227
    Poziom 2  

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z chłodzeniem w laptopie. Mianowicie, w różnych porach korzystania z laptopa, nagle zaczyna bardzo głośno chodzić. Nie jest to zależne od tego czy włączę jakąś grę czy po prostu przeglądam strony internetowe. Jest to bardzo dziwne, ponieważ bywa tak że korzystam z laptopa i powiedzmy "zacznie głośno chodzić" raz na 2-3 dni, no ale bywa też tak że włączy się rano i cały dzień buczy... No i jeszcze jedna dziwna sytuacja: bywa też tak, że zaczyn głośno chodzić, buczy i buczy, nagle stop. Cisza... No i za 2,3 sek znowu odpala i buczy.
    Dodam że laptop był czyszczony w serwisie, została wymieniona pasta, No ale oczywiście jak to bywa, złośliwość rzeczy martwych. Pan w serwisie włączył, czekamy, włączył jakaś grę, nic, cisza. Przyjechałem do domu 2h użytkowania i znowu zaczynał buczeć jak wariat.
    Nagrałem dyktafonem w telefonie przykładowe działanie, można coś usłyszeć a zwłaszcza ostatnie zjawisko, kiedy przestaje buczeć na chwilę i zaczyna znowu. Wrzucam także screen z HW monitora temperatur.
    Zastanawiam się po prostu nad wymianą całego chłodzenia.

Nagranie dyktafonem: (od 25 sec można usłyszeć jak laptop przestaje głośno chodzić potem znowu zaczyna, te charakterystyczne kliknięcia, to klawiatura i myszka)
    Po radzie Drivera, spakowałem plik i jest jako załącznik w RAR.

Temperatury:
    Lenovo z500 - Laptop głośno chodzi ale się nie grzeje.

0 2
  • #3 01 Kwi 2017 20:35
    barrtekk227
    Poziom 2  

Zrobiłem tak jak napisałeś. Chciałem pokazać w tym nagraniu jak wygląda praca chłodzenia. Wyłączyłem komputer i wtedy wiatrak ucichł co jest oczywiście logiczne. Jednak analogiczna sytuacja następuje przy zwykłym użytkowaniu, laptop zaczyna głośno chodzić, rozpędza się i nagle cisza, 2-3 sec ciszy i znowu jest głośny...

0