Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Denver TAQ-90033 - uszkodzone firmware

maylo 01 Apr 2017 19:29 1329 6
    maylo
    Level 26  
    Witam , tablet jak w temacie - nowy , po włączeniu wisi na logu startowym , Można wejść do trybu recorvery , wipe data and factory reset nic nie daje. Chciałem wgrać nowy OS jednak nigdzie go nie ma, na stronie Denvera 3 softy na krzyż. Tryb recorvery ma opcje "update from SD card" . Tablet zbudowany na układzie rockchipa RK3126, brak oznaczeń na płycie głównej. Możecie pomóc ? :) Pozdrawiam
    gradek83
    Level 42  
    Jak nowy to pewnie na gwarancji ?
    Oznaczenia czasem są pod płyta główną.

A po przeprowadzeniu wipe data and factory reset oraz wipa cache i zrestartowaniu co się dzieje ?
    maylo
    Level 26  
    Niestety - to by było zbyt proste - nie mam do niego gwarancji. Nikt w nim nie grzebał.

Po wybraniu wipe data , pokazuje komunikaty o formatowaniu pamięci i wraca do recorvery menu po czym wybieram "reebot" i uruchamia się i wisi na napisie "Denver"

Jutro odkręcę płytę i zobaczę pod spodem.

Wiem że to tablet typu "budget" o niewielkiej wartości ale jest fajnie ogumowany - wersja "kids"
    gradek83
    Level 42  
    a wipe cache nie robisz ?
    Zawiesza na logo czyli na napisie android który miga czy logo producenta które też jakoś tam daje znać ze coś działa czasem trzeba dłużej poczekać i niech wtedy tablet będzie podpięty pod ładowarkę.
    maylo
    Level 26  
    Tak wipe cache tez robiłem. Po uruchomieniu widnieje tylko logo "Denver" bez żadnej animacji świadczącej ze coś się wczytuje.. po prostu białe logo.

Płyta ma oznaczenie F92S

Ściagnąłem rom stąd:

http://androidsfirmware.blogspot.com/2015/10/download-android-lollipop-511-stock_54.html

Jednak po wrzuceniu na karte i wybraniu opcji "update from external card" tablet nie widzi pliku - zmieniałem rozszerzenia z .img na .rom , .bin nawet na .zip ale ani razu nie widział pliku aktualizacji.

Pozostaje chyba tylko transfer pliku poprzez tryb debugowania czyli chyba ADB ale troche z zabawy...

Program RKAndroidTool widzi tablet tylko jako "ADB device" lub jako unknow device
    gradek83
    Level 42  
    No ale zanim cokolwiek wgrasz zrób dumpa tego co jeszcze ci zostało.