Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz "tranzystorowy potwór" o mocy 1,5W RMS.

katakrowa 05 Kwi 2017 11:09 21345 33
  • #31 05 Kwi 2017 11:09
    Zubiik
    Poziom 12  

Fajny wzmak i ładne wykonanie, jednak te diody mógłbyś dać na radiator wtedy było by zgodnie ze sztuką. Podobny układ prezentował elektroprzewodnik na swoim kanale.

Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • #32 05 Kwi 2017 20:38
    katakrowa
    Poziom 20  

zoltar2012 napisał:
    Pewnie ,że fajny, bo to technika, schematy i jakość brzmienia z przed 25lat.

Kolego czy ty naprawdę masz jakiś problem ? Czy ktokolwiek tu pisze, że wzmacniacz dorównuje brzmieniem sprzętowi Hi-End albo, że do jego budowy wykorzystano kosmiczną technologię 21 wieku ?
    Poza Twoją mało fachową opinią jakoś nikt nie neguje, że ta konstrukcja jak na poziom złożoności i cenę ma dobre brzmienie ( w swojej klasie ). Zaproponuj proszę schemat lepiej grającego wzmacniacza, którego łączna cena z obudową transformatorem i pozostałymi elementami nie przekroczy 40 zł. Podobno jesteś specjalistą elektronikiem i wykonałeś w życiu niezliczone ilości wzmacniaczy więc chyba nie będzie stanowiło wielkiego problemu zrobienie zdjęcia jednego z nich lub przynajmniej podzielenie się schematem. Skoro masz aż tak negatywne zdanie o opisywanym układzie zapewne wiesz także jak można skutecznie poprawić jego brzmienie - jeśli tak to czekamy na Twoje propozycje - przecież właśnie po to jest forum by wymieniać się takimi doświadczeniami i wiedzą.

Dodano po 47 [minuty]:

Zubiik napisał:
    ajny wzmak i ładne wykonanie, jednak te diody mógłbyś dać na radiator wtedy było by zgodnie ze sztuką.

W sumie mam je tak blisko radiatora, że jakiś specjalnych przeróbek to nie wymaga ... A gdyby zamiast tych klasycznych 1n4148 użyć jakiejś w obudowie ze śrubką to raczej nie będzie wielkiej różnicy dla układu ? Rozumiem, że w tych diodach istotny jest jedynie fakt spadku napięcia o 0,7V ?

• #33 05 Kwi 2017 21:31
    Zubiik
    Poziom 12  

Te diody polaryzują wstępnie tranzystory oraz kompensują temperaturowo. Myślę że po obejrzeniu tego filmu wiele Ci się rozjaśni
    Link

• #34 05 Lut 2019 17:49
    danixes
    Poziom 1  

Ja też go zbudowałem, ale ja wyjąłem rezystor 1k na wejściu, zamiast TL dałem UTC4558 zasilanie 2X18V 2X2,15A i mam 8watt RMS przy 4ohm na kolumnach dobrze słychać czysto dużo lepiej od tda2052