Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie stacyjki i przełącznika świec żarowych c 330

micuszyn88 02 Kwi 2017 09:31 4650 14
  • #1 02 Kwi 2017 09:31
    micuszyn88
    Poziom 12  

Witam serdecznie. Mam problem tego typu iż zmieniam instalacje w ciągniku SAM zetor k25 z silnikiem od c330. Mam problem z podłączeniem stacyjki i włącznika świec żarowych. Szukałem schematów itp ale nigdzie konkretnie nie ma sposobu podłączenia kabli. do tematu przesyłam zdjęcie stacyjki i włącznika prosiłbym o opisanie połączeń poszczególnych styków. rozrusznik niby kreci ale nie zaskakuje na kolo zamachowe. przed zmiania instalacji odpalal bez problemu. podłączenie stacyjki i przełącznika świec żarowych c 330 . dolaczam jeszcze jedno zdjecie jak mam w tej chwili podpiete Pozdrawiam. podłączenie stacyjki i przełącznika świec żarowych c 330

0 14
  • #2 02 Kwi 2017 10:27
    Gunslinger
    Poziom 29  

Jeśli rozrusznik kręci, a nie zaskakuje na koło zamoachowe, to elektromagnes (tzw. automat) "poszedł się paść".

0
  • #4 02 Kwi 2017 10:51
    nikusert
    Poziom 37  

Witam .
    15/54 zasilanie ze stacyjki po kluczyku
    17 świece żarowe +kontrolka
    50 rozrusznik (automat)
    19 zacisk nie podłączony
    Rozrusznik nie pod 19,tak jak masz na zdjęciu drugim.T że rozrusznik kręci a nie załapuje o wieniec ,to może być sprawa samego rozrusznika.Daj napięcie bezpośrednio przewodem z grubego zacisku(śruba)na zacisk automatu ,jak wówczas rozrusznik się zachowuje.Problem może być w samym przełączniku świec (podróba),często styki się wypalały ,lub wtapiały w podstawę z plastiku i był słaby styk ,lub nawet zanikał.
    Pozdrawiam.

0
  • #5 02 Kwi 2017 11:06
    micuszyn88
    Poziom 12  

nikusert napisał:
    Witam .
    50 rozrusznik (automat)
    19 zacisk nie podłączony
    Rozrusznik nie pod 19,tak jak masz na zdjęciu drugim.T że rozrusznik kręci a nie załapuje o wieniec ,to może być sprawa samego rozrusznika.Daj napięcie bezpośrednio przewodem z grubego zacisku(śruba)na zacisk automatu ,jak wówczas rozrusznik się zachowuje.Problem może być w samym przełączniku świec (podróba),często styki się wypalały ,lub wtapiały w podstawę z plastiku i był słaby styk ,lub nawet zanikał.
    Pozdrawiam.

Dziekuje za odpowiedzi zaraz sprawdze. No wlasnie wszystko jest starego typu oryginalne nie zmienialem tego gdyz jest w dobrym stanie. Robilem instalacje pod innym schematem i tutaj jest inaczej skrzynka bezpiecznikow podpieta. zaraz bede robil pod ten schemat kolegi Pawła.

0
  • #6 02 Kwi 2017 11:15
    nikusert
    Poziom 37  

Kolega Paweł mnie ubiegł,lecz to bez znaczenia,gdyż to co ja napisałem jest na schemacie który zamieścił kolega Paweł.Co do rozrusznika ,to być może kończy swój żywot bendix ,lub jego zębatka ma zjechane zęby,problem z widełkami w rozruszniku ,uszkodzone zęby wieńca na kole zamachowym.Lecz jeżeli wcześniej wszystko działało to pewnie jest problem w podłączeniu.

0
  • #7 02 Kwi 2017 11:29
    micuszyn88
    Poziom 12  

nikusert napisał:
    Witam .
    50 rozrusznik (automat)
    19 zacisk nie podłączony
    Pozdrawiam.
    Dodam jeszcze kilka zdjec i wyjasnien gdyz uklad jest z alternatorem od samochodu bez pradnicy. jest jeszcze sprawa jednego przewodu z rozrusznika bo wczesniej szly 3 z zacisku z akumulatora + drugi acisk jest spiety z rozrusznikiem i 3 to masa wczesniej byly te 3 podpiete. na tym schemacie nie ma tego 3 kabla

0
  • #8 02 Kwi 2017 11:31
    micuszyn88
    Poziom 12  

nikusert napisał:
    Kolega Paweł mnie ubiegł,lecz to bez znaczenia,gdyż to co ja napisałem jest na schemacie który zamieścił kolega Paweł.Co do rozrusznika ,to być może kończy swój żywot bendix ,lub jego zębatka ma zjechane zęby,problem z widełkami w rozruszniku ,uszkodzone zęby wieńca na kole zamachowym.Lecz jeżeli wcześniej wszystko działało to pewnie jest problem w podłączeniu.
    rozbieralem rozrusznik i jest wszystko ok. Problem jak kolega mowi jest w podlaczeniu :)

0
  • Pomocny post
    #9 02 Kwi 2017 11:36
    Witold5
    Poziom 30  

Ten kabel masowy przy cewce rozrusznika jest zbędny. Cały rozrusznik jest masą.

0
  • #10 02 Kwi 2017 11:40
    micuszyn88
    Poziom 12  

Witold5 napisał:
    Ten kabel masowy przy cewce rozrusznika jest zbędny. Cały rozrusznik jest masą.
    czyli ten maly kabel odpiac a ten bialy pod jaki zacisk podpiac?

0
  • Pomocny post
    #11 02 Kwi 2017 11:53
    nikusert
    Poziom 37  

Masz pomieszane podłączenie na rozruszniku .Biały przewód który idzie od zacisku 50 wyłącznika świec ,ma być podłączony do zacisku na małą śrubę M4 automatu ,tam gdzie masz opisane na zdjęciu (przewód masowy czarny),Ty podłączyłeś do wyjścia z automatu (śruba z nakrętką do plecionki od stojana).Tu jest błąd dlatego rozrusznik kręci a nie zazębia wieńca .Ten przewód masowy jak go określiłeś skąd on leci?.Tak więc Twoje błędne podłączenie się wyjaśniło.

Dodano po 2 [minuty]:

Jaki masz kolor przewodu do zacisku 50 wyłącznika świec ,ten biały czy inny.

0
  • #12 02 Kwi 2017 12:02
    micuszyn88
    Poziom 12  

nikusert napisał:
    Masz pomieszane podłączenie na rozruszniku .Biały przewód który idzie od zacisku 50 wyłącznika świec ,ma być podłączony do zacisku na małą śrubę M4 automatu ,tam gdzie masz opisane na zdjęciu (przewód masowy czarny),Ty podłączyłeś do wyjścia z automatu (śruba z nakrętką do plecionki od stojana).Tu jest błąd dlatego rozrusznik kręci a nie zazębia wieńca .Ten przewód masowy jak go określiłeś skąd on leci?.Tak więc Twoje błędne podłączenie się wyjaśniło.
    Dodano po 2 [minuty]:
    W tej chwili jest podlaczone w ten sposob : tego dolnego polaczenia nie ma. jest + jest podlaczony pod 15/54 i do 30

0
  • #13 02 Kwi 2017 12:12
    micuszyn88
    Poziom 12  

nikusert napisał:
    Dodano po 2 [minuty]:
    Poprawilem polaczenie i rozrusznik dziala :)

0
  • Pomocny post
    #14 02 Kwi 2017 12:16
    nikusert
    Poziom 37  

Czyli przewód biały przy rozruszniku(odłącz od tej śruby z nakrętką) podłącz pod małą śrubkę M4,tam masz podłączony przewód czarny określony masa.Jego odłącz całkowicie,skąd ten przewód idzie?

Dodano po 1 [minuty]:

Czyli wszystko O.K.

0
  • #15 02 Kwi 2017 12:25
    micuszyn88
    Poziom 12  

nikusert napisał:
    Czyli przewód biały przy rozruszniku(odłącz od tej śruby z nakrętką) podłącz pod małą śrubkę M4,tam masz podłączony przewód czarny określony masa.Jego odłącz całkowicie,skąd ten przewód idzie?
    Dodano po 1 [minuty]:
    Czyli wszystko O.K.
    tak rozrusznik kreci. Teraz podlacze reszte i sek w tym ze problemem byly schematy :) kazdy inaczej opisany. Podepnie sie cos jednego wraz z bezpiecznikami to drugie nie dziala bo inaczej jest opisany uklad bezpiecznikow i ich zwieranie :/ w jednym jest zwarcie na 5 i 6 bezpieczniku na innym 4 i 5 i juz jest problem z podlaczeniem klaksonu czy kontrolek :/ duzo trzeba prob i bledow. jak uda mi sie wszystko zrobic opisze i podam na forum.

Dodano po 5 [minuty]:

nikusert napisał:
    Dodano po 1 [minuty]:
    Czyli wszystko O.K.
    zrobilem tak: bialy przewod calkiem wywalilem i ten co jest opisany jako masa podpialem pod zacisk 50 i dopiero rozrusznik zaczal dzialac.

0