Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Kopia posektorowa dysku a odzyskiwanie danych z monitoringu

02 Kwi 2017 10:47 960 9
  • Poziom 13  
    Witajcie, mam takie pytanko, robię kopie 1:1 dysku z rejestratora monitoringu programem DMDE. Jeden dysk muszę wysłać do firmy specjalnej która zajmuje sie odzyskiem danych i moje pytanie, który dysk mogę wysłać? Ten oryginalny z rejestratora, czy ten na który właśnie robię kopie?
    Ten oryginał jest lepszy, przystosowany do monitoringu a ten na który dane kopiuje jest zwykłym dyskiem który miałem zamiar włożyć do rejestratora na czas odzyskania danych z tego starego, ale czy przypadkiem nie mogę wysłać tego zwykłego dysku skoro robię kopie 1:1?
  • Poziom 43  
    Jeżeli będziesz miał kopie to czemu sam nie odzyskasz danych?
  • Poziom 13  
    Bo moja wiedza na ten temat jest dosyć cienka, a sprawa jest dosyć poważna. Monitoring mieści 3 tygodnie nagrań potem nagrywa od nowa a minęło już 9 tygodni więc dane zostały nadpisane, a tam gdzieś na tym dysku o ile da sie takie coś odzyskać jest ważny dowód
  • Poziom 43  
    Jeżeli dane zostały nadpisane to nic nie odzyskasz.
  • Poziom 13  
    Ja na pewno nie ale tym odzyskiwaniem ma się zając policja, monitoring pracuje na jakimś linuxe chyba bo Windows nawet nie widzi partycji, to w sumie wiadomo który dysk mogę im dać ?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Nie ważne kto i w jaki sposób będzie chciał odzyskiwać dane - jeżeli zostały nadpisane to nic się nie da zrobić.

Oddać powinieneś oryginalny dysk.
  • Poziom 13  
    Tak czy siak dysk muszę oddać bo tak chce policja a kopie robię dlatego ze jednak jest tam 3 tygodnie nagrań i nie wiadomo czy coś więcej ostatnio sie nie nagrało
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Nie musisz mieć Windowsowego systemu plików by odzyskać dane. DMDE spokojnie odczyta linuxowe partycje. Jest jednak kilka pytań. Jaki jest system plików? Czy dysk w rejestratorze był szyfrowany, w jakim formacie wideo było zapisywanie, czy dane były pofragmentowane?
  • Poziom 13  
    Jaki ma system plików to nie wiem, dmde nie wdział partycji, a po zrobieniu kopii rejestrator widział nagrania poprzednie. Dysk już został przekazany dalej a rejestrator zamontowany z powrotem, miałem na to tylko ok 5 godzin więc nie wiele moglem zrobić
  • Poziom 13  
    Dysk przekazany dalej