Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

T610 - nie moge jej naprawić, pomocy. Problem z softem?

mafii 25 Lip 2005 00:58 1293 9
  • #1 25 Lip 2005 00:58
    mafii
    Poziom 17  

Witam. Kupiłem uszkodzonego SE T610, telefon przy próbie włączenia wydaje dzwięk, lecz nic się nawet nie podświetla. Próbowałem wgrać terminatorem w programie divlpt5 gdfs'a ale wyskakuje błąd 4016. Według solucji wgrałem full gdfs in avr format, ale wtedy telefon milczy. Kiedy chce wrać plik modemu (amr) otrzymuje ten samm błąd. Użyłem SETOOL do wgrania gdfs, (oczywiście używałem pliku bin), wgrało i następnie kazało w programie div8.4 zrobić REBUILD SP AREA OTP IMEI, lecz ponownie wyskakuje błąd 4016/4017. Wgrałem SETOOLem pliki modemu. Kombinowałem na kilkana sposobów. Być może używam złych adresów telefonu.

avr 00800000 - 00700000 avr nie moge wgrać w setool, ale robie to w divie
    arm 01000000 - 00300000
    gdfs 00400000 - 00400000

Jedyne co zauważyłem że kiedy wgram czystego gdfs w formacie bin to znów wraca dzwięk przy włączaniu. Myśle, że da się go zrobić, tylko że w którymś miejscu popełniam bład.
    Mam jeszcze pytanko, setool ma opcje zczytywania oprogramowania (avr, amr, gdfs), dlatego gdybym zgrał oprogramowanie z innego sprawnego t610 to czy by to coś dało.
    Siedziałem nad tym telefonikiem prawie dwa dni i tak łatwo mu nie odpuszcze. Prosze o sugestie, porady, pytania, pliki. Za każdą pomoc wielkie dzięki.

mój adres mafii(malpa)gazeta.pl
    gg 4532354

0 9
  • #2 25 Lip 2005 10:06
    karol0012
    Poziom 19  

Kilka pomysłów:
    1. Kombinuj z softem - pamiętaj że avr i avm muszą być tej samej serii
    2. Spróbuj innego Diva np 2,3 lub 4.0 pod terminatora
    3. Sprawdź złącze czy nie jest zalane, otwórz fona i spr miernikiem na teście diodowym czy wszystkie diody na klawiaturze świecą z jednakową mocą (to o to podświetlenie). Przy okazji zobacz czy nie był zalany...
    4. Jeżeli telefon jest po upadku to pewnie pourywane masz pola pod flaszami i wtedy będzie trudno coś zrobić;(
    5. Zanieś do kogoś kto ma Tornado i puść flasza - ja dopiero po tym znalazłem usterkę flasza modemu (terminator flaszował do końca) i wydawało się że to tylko soft...

0
  • #4 25 Lip 2005 10:28
    Jacck
    Poziom 26  

A robisz po wgraniu GDFS-a "Rebuild GDFS using OTP IMEI" ??
    To przecież podstawa !

Wgraj jeszcze raz czystego full GDFS-a, potem AVR i Modem Flash (w tej samej wersji), potem Rebuild ..., potem Remake all crc i ewentualnie jeszcze unlock. Jeżeli wszystko się wgra to powinien wstać.

0
  • #5 25 Lip 2005 12:06
    mafii
    Poziom 17  

Telefon nie był zalany - sprawdzałem. Po upadku nie sądze bo jest w idealnym stanie ( chociaż wszytkie przypuszczenia trzeba brać pod uwage). Chodzi właśnie o to że gdy chce wgrać divem gdfs to wyskakuje błąd 4016. Wgrywam czystego gdfs'a setool'em, ale i tak potem w divie nie moge zrobić Rebulid SP Area Otp Imei - znów błąd 4016. I tak wogółe czy ktoś wogóle postawił jakiś telefon setool'em, ma doświadczenie w tym programie? Ja kożystam z angielskiej i niemieckiej solucji, jest jeszcze japońska ale nawet nie ma w niej obrazków ;). Jeśli ktoś zna dokładne adresy wgrania amr avr i gdfs'a. Lub ktoś może ma zgrany w setool'u z jakiejś sprawnej T610 calusienki soft, byłbym wdzięczny.

0
  • #6 25 Lip 2005 13:44
    Damiankca
    Poziom 26  

Idź do kogoś na tornado jak jest to nowy SET610 to ma oflagowany GDFS i musisz zdjąć zabezpieczenie RSA albo wgrać czystego MCU gdzie jest funkcja RSA_off i po sprawie później wgrywasz modem jak ci nie pójdzie to dopiero GDFS i na koniec dajesz mu unlock a jak dalej nie idzie to InitSecBlk i odbudowę IMEI wtedy powinien ruszyć. poza tym jak ładuje aplikację do telefonu to czsami w trakcie trzeba wyjąć baterię żeby się zresetował.

0
  • #7 25 Lip 2005 13:48
    matiksm
    Poziom 21  

witam
    kozystajac z okazji mam pytanie, czy ma ktos schemat polaczenia wlacznika, mam takiego 610 co ma wyrwany wylacznik razem z polami, i niewiem do czego podkrosowac. Bardzo bede wdzieczny za pomoc.

0
  • #8 26 Lip 2005 00:48
    time.greg
    Poziom 13  

Wczoraj też mi się taki trafił - konkretnie T630. Przy próbie wgrania Divem GDFS-a lub użycia jakiejkolwiek opcji z zakładki Repair wyawalał mi błąd 4016. Bez problemu postawiłem go Tornadem. Pozdrawiam.

0
  • #9 26 Lip 2005 21:55
    mafii
    Poziom 17  

Dzięki wszystkim za pomoc, jak dorobie się Tornada, a będzie to w sierpniu, to potraktuje nim mój telefonik.

0
  • #10 02 Sie 2005 11:46
    kubakuba77
    Poziom 19  

Cześć, u mnie podobna sprawa wiec sie doklejam tutaj .. mam t610, jest sygnalek włączenia ale nic sie nie wyswietla , wgrywalem MCU(rozne wersje) - poszło bez problemu jednak telefon dalej lezy :( , przy probie wgrania calego obszaru GDFS przy kasowaniu wywala sie na 73% (twister , oddznaczone protect gdfs)
    telefon wanienkowany i przegrzany

ma ktos jakies pomysły .??
    dzieki z gory za informacje

Pozdrawiam
    Kuba

0