Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C8 2.0 hdi 110 - Nie można usunąć błędów z silnika

02 Kwi 2017 11:00 2385 7
 • Poziom 9  
  Witam,

  brat kupił cytrynę c8 2.0 hdi RHT . Wszystko fajnie zrobił ponad 300 km od zakupu, aż pewnego dnia tryb awaryjny i ograniczona moc. Odczytałem lexią kody wyszło, że jest jeden stały z fapa. Po parametrach jakby ktoś tego fapa usuwał, lecz błąd jednoznacznie oznajmia iż jest to źle zrobione ale nie o tym.

  Problem jest w tym, że nie mogę usunąć błędów z silnika żadnym testerem. Czy to lexia, czy to inne wypożyczane np delphi etc. Podczas próby kasowania lexią w oknie pojawia się "Błąd komunikacji" tak jakbym odłączył kabel obd. Podczas kasowania innymi testerami niby usunięcie jest pomyślne, lecz po ponownym odczytaniu błędy są niezmiennie takie same.

  Druga rzecz taka, że przy teście globalnym nie łączy mi się z klimatyzacją, klima jest aktywowana po naciśnięciu przycisku pojawia się kontrolka lecz jej nie załącza. Natomiast jak wezmę tester przykładowo w/w delphiego to klimę normalnie mogę wymusić.

  Na moje oko jest problem z bsm i teraz pytanie czy bezpiecznie mogę sobie w celach sprawdzenia podłączyć bms od mojej C5 ? Moje bms jest tylko ciut bogatsze o możliwość kodowania z racji wyposażenia auta. Bo jak to nie bsm to pozostaje tylko bsi lub uwalony przez kogoś soft w ecu.
 • Poziom 40  
  Problemem jest źle wyczyszczony software z ECU silnika i dlatego są problemy. Podmiana BSM nic nie da.
 • Poziom 9  
  Czyli najgorsze co zakładałem. Już lepiej kupić zestaw startowy i jego przerobić pod usunięcie fapa bo nawet nie będę miał skąd wziąć tego oryginalnego softa do obecnego sterownika. W moich rejonach nie ma nikogo ogarniętego co uratowałby ten soft jak mniemam
 • Poziom 31  
  Wyślij sterownik do firmy zajmującej się edycją map. O oryginalny wsad się nie martw, poradzą sobie ze zdobyciem go :)
 • Poziom 9  
  Dzisiaj się trochę pobawiłem a to zmianą ilości dodatku, a to próbami wypalania fapa w połowie przerywało. Ktoś wyciągnął bezpiecznik z pozycji F5 w bsm (właśnie od FAP). Widać ktoś się uczył i spieprzył do reszty.
  Citroen C8 2.0 hdi 110 - Nie można usunąć błędów z silnika

  Citroen C8 2.0 hdi 110 - Nie można usunąć błędów z silnika
 • Poziom 21  
  Jak by co mogę pomóc w sprawie FAP OFF.. sprawdź w BSI czy jest telekodowane na brak filtra FAP..
 • Poziom 9  
  W Bsi zmieniałem na obecność jak i nieobecność filtra FAP. Niczego dobrego nie wniosło.
 • Poziom 9  
  Po długich bojach auto miało wgrywane wiele witamin z fap off, jednakże kopci dalej. Ale nie o tym bo przy okazji może być uszkodzony jeden wtrysk.

  Dalej nie można usunąć błędów z ecu mimo podmiany sterowników. Przy okazji przy bsi znalazłem jeden jakby zarobiony kabel o oznaczeniu C002C koloru zółtego. Będę wdzięczny jak ktoś sprawdzi mi do czego ów kabel jest. Auto teraz jest 300 km ode mnie i w tym czasie chcę info o tym kabelku.