Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SGI58M05EU/47 - Zmywarka nie otwiera klapki na tabkletkę

zielinskii 02 Kwi 2017 12:10 1389 6
  • #1 02 Kwi 2017 12:10
    zielinskii
    Poziom 14  

Witam temat taki ostatnio był, ale niestety zamknięty.

Problem mam taki, że nie otwiera się klapka od tabletki. Włącznik na pojemniku, który otwiera klapkę 100% sprawny. Problem jest taki, że gdy ma się otworzyć klapka to pali się element na płytce odpowiedzialny za otwieranie klapki. Wymieniłem go na nowy i niestety zaś się spalił. Pytanie moje czy powinienem jeszcze jakiś element wymienić na płytce? Czy może mi ktoś dokładnie wskazać na zdjęciu, który dokładnie element dodatkowy do wymiany? W wcześniejszym temacie coś o tym było, ale nie mam pojęcia co jeszcze może być do wymiany.
    Na zdjęciach powinien być widoczny element.
    Bosch SGI58M05EU/47 - Zmywarka nie otwiera klapki na tabkletkęIMG_201704...115141.jpg Download (5.27 MB) Bosch SGI58M05EU/47 - Zmywarka nie otwiera klapki na tabkletkęIMG_201704...115128.jpg Download (4.1 MB) Bosch SGI58M05EU/47 - Zmywarka nie otwiera klapki na tabkletkęIMG_201704...115114.jpg Download (5.85 MB)

0 6
  • #2 02 Kwi 2017 12:23
    nares
    Specjalista AGD

zielinskii napisał:
    czy piwinienem jeszcze jakiś element wymienić

Tak, ale nie na płytce. Należy wymienić siłownik mechanizmu dozownika.

0
  • Pomocny post
    #3 02 Kwi 2017 13:13
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

zielinskii napisał:
    włącznik na pojemniku który otwiera klapkę 100% sprawny

Gdyby był sprawny to nie uwaliło by triaka na płytce. Masz sporo szczęścia ,że nie oberwał procesor.

0
  • #4 02 Kwi 2017 23:59
    zielinskii
    Poziom 14  

Ok wezmę ten siłownik z drugiej zmywarki na pewno sprawnej i dam znać co wtedy. Miałem niedawno w innej zmywarce zepsuty siłownik i wystarczyło go wymienić, nie palił nic na płytce tylko nie otwierał klapki. Ale co jest z tym siłownikiem, że pali element na płytce? Czy taki siłownik idzie sprawdzić pod 230V? Mam nadzieje, że jak zmienię siłownik i element na płytce to zaś się coś nie spali.

0
  • Pomocny post
    #5 03 Kwi 2017 01:18
    nares
    Specjalista AGD

zielinskii napisał:
    Ale co jest z tym siłownikiem że pali element na płytce?

Dziwne pytanie zadajesz, więc odpowiem dosadnie, coby dotarło: jest spie.dolony.

0
  • #6 03 Kwi 2017 01:21
    peter falk
    Specjalista AGD

zielinskii napisał:
    Ale co jest z tym siłownikiem że pali element na płytce?

No coś jest widać z siłownikiem, że "pali element".
    zielinskii napisał:
    Czy taki siłownik idzie sprawdzić pod 220?

Pod ~230V idzie sprawdzić taki siłownik
    zielinskii napisał:
    Mam nadzieje że jak zmienie siłownik i element na płytce to zaś się coś nie spali

Gdy takie coś, jest spod osi wielkopolskiej, to owe coś się nie spali.

0
  • #7 09 Kwi 2017 09:18
    zielinskii
    Poziom 14  

Element na płytce wymieniłem oraz siłownik i wszystko działa dzięki. Tylko jeden problem miałem, jak sprawdzałem ten siłownik na krótko to gdy ta końcówka wyszła do końca to zaraz się spalił. Tam chyba wystarczy sprawdzić czy się zacznie wysuwać a nie czekać do końca.

0