Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Polar PTL 1010 nie startuje

mieszkanka.polski 02 Apr 2017 14:05 2040 3
    mieszkanka.polski
    Level 2  
    Witam,
    Po wybraniu programu (działają wszystkie diodki - zapalają się) i przyciśnięciu przycisku START pralka nie staruje. Nie zaczyna pobierać wody, zupełna cisza. Zmienia się jedna rzecz - kontrolka "KONIEC, DRZWI OTWARTE" cały czas się święci, jednak po włączeniu START po ok. 20 sek. zaczyna migać.
    Dodam jeszcze, że podczas wirowania przy ostatnim praniu wydawało mi się, że usłyszałam huk/trzask dochodzący właśnie z pralki, która wywaliła korki w mieszkaniu. Po ponownym włączeniu korków, ku mojemu zdziwieniu, pralka dokończyła pranie. Jednak kolejnego prania już nie włączyła.
    Ktoś może mi pomóc? Jaką część wymienić, gdzie mam się dostać?

• Helpful post
    cezet
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Na moje oko została zalana blokada klapy a co za tym idzie uszkodzony moduł (programator).
    mieszkanka.polski
    Level 2  
    cezet wrote:
    Na moje oko została zalana blokada klapy a co za tym idzie uszkodzony moduł (programator).

To ten moduł? Wygląda na zjarany w jednym miejscu (wydaje mi się że tutaj właśnie dochodzi podłączenie drzwiczek - ale mogę się mylić :P), czy da się go naprawić, czy w grę wchodzi tylko wymiana?

Jeśli to było poprzez skutek zalania klapy to co zrobić, żeby następnym razem nie zalała się ta blokada klapy?
    cezet
    VIP Meritorious for electroda.pl
    mieszkanka.polski wrote:
    To ten moduł? Wygląda na zjarany

Tak , to ten moduł. Zalana blokada pokrywy = wymiana+naprawa modułu ( wypalony triak) - to zajęcie dla doświadczonego serwisanta AGD.