Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWE7519 - wyświetla sie błąd F08

marek mezynski 02 Kwi 2017 18:47 1704 4
  • #1 02 Kwi 2017 18:47
    marek mezynski
    Poziom 3  

Witam, po włączeniu pralki słychać jak włączają się parę cykli i wyłącza się i wyświetla się kod F08. Wyczytałem już ze chodzi to o grzałkę, ale kable które wchodzą do programatora były przypalone na końcówkach. Obciąłem końcówki i oprawiłem nowe. Przemierzyłem kable omomierzem i pokazywało 24,3Ω wiec wychodzi na to ze grzałka jest dobra. Gdzie mam szukać jeszcze przyczyny awarii.
    Poprawiłem TONI_2003

1 4
  • #2 02 Kwi 2017 19:18
    Bridgestone
    Poziom 17  

Grzałka może mieć upłynność na masę i nie można zakładać, że jest sprawna tylko trzeba to sprawdzić.
    Jeżeli były nadpalone przewody zasilające grzałkę to należy brać pod uwagę również awarię przekażnika włączającego grzałkę i to też należało by zweryfikować.

1
  • #3 17 Kwi 2017 10:58
    marek mezynski
    Poziom 3  

Witam, jeszcze nie rozwiązałem problemu ponieważ nie miałem czasu aby zajrzeć do urządzenia, ale jak się troszkę ogarnę z ważniejszymi sprawami to dam znać. Dziękuję za podpowiedź.

0
  • #4 06 Maj 2017 21:47
    marek mezynski
    Poziom 3  

Witam po długiej nieobecności, ale w końcu znalazłem troche czasu i wymieniłem grzałkę. Była niesprawna, po wymianie uruchomiłem pralkę i dalej wyświetlał sie kod F08. Więc pomyślałem o przekaźniku, i szukałem dalszej przyczyny. Wymontowałem sterownik i po dłuższej kontroli doszedłem do przerwy pomiędzy pinem z grzałki, a pinem z hydrostatu. Zrobiłem mostek i po ponownym uruchomieniu pralki wyświetlił się kod F23. Sprawdziłem drożność wężyka hydrostatu i pompki, jest ok. Teraz nie wiem czego jeszcze się dotknąć.
    Proszę o pomoc i Dziękuję.

3
  • #5 09 Maj 2017 20:05
    marek mezynski
    Poziom 3  

Witam, rozwiązałem problem z jakim się borykałem a mianowicie była grzałka uszkodzona i zrobiła zwarcie w skutek tego była przepalona scieżka mostkująca piny z grzałki i hydrostatu. Programator był zablokowany błedami usterek . Zresetowałem programator i jest wszystko ok. Dziękuje za podpowiedz.

2