Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mini quad - zgrzeje się i nie działa

02 Kwi 2017 19:37 1704 8
  • Poziom 9  
    Witam. Zakupiłem dziecku mini guada z silnikiem jak na alegro http://allegro.pl/silnik-pocket-mini-quad-bike-dirt-49-ccm-kompletny-i6425833175.html. Problem jest taki że syn pojeździ przez około 10 minut i quad gaśnie. Nie można go odpalić a w ogóle to nie można pociągnąć za szarpak tak jak był zablokowany. Dodam że silnik jest bardzo gorący. Jak ostygnie to odpali , pojeździ 10 minut i znów to samo. Czy to może być zatarty silnik ? Czy wystarczyło by wymienić tłok z pierścionkami , czy trzeba cały silnik. Proszę o poradę ?
  • Poziom 12  
    piotruś 123 napisał:
    Witam. Zakupiłem dziecku mini guada z silnikiem jak na alegro http://allegro.pl/silnik-pocket-mini-quad-bike-dirt-49-ccm-kompletny-i6425833175.html. Problem jest taki że syn pojeździ przez około 10 minut i quad gaśnie. Nie można go odpalić a w ogóle to nie można pociągnąć za szarpak tak jak był zablokowany. Dodam że silnik jest bardzo gorący. Jak ostygnie to odpali , pojeździ 10 minut i znów to samo. Czy to może być zatarty silnik ? Czy wystarczyło by wymienić tłok z pierścionkami , czy trzeba cały silnik. Proszę o poradę ?
    Witam. najprawdopodobnie puchnie tłok stąd nie mozna odpalic na rozgrzanym silniku. Najlepiej jakbys zajrzal do tłoka. Jaka mieszanka byla robiona?
  • Poziom 32  
    Olej do paliwa dodajesz w odpowiednich proporcjach?
  • Poziom 33  
    Tego Ci nie powiemy. Wyjmij silnik, zdejmij głowicę i zobacz. Z opisu może wynikać że tłok puchnie i po prostu tak reaguje po zagrzaniu,
  • Poziom 9  
    Olej leje czerwony Stil w proporcji 1:50. Idę rozebrać cylinder. Wydaje mi się że będzie do wymiany tłok i cylinder bo się zatarł. Na szczęście jest na allegro dostępny cały komplet.
  • Poziom 33  
    Z wymianą tez sobie poradzisz. Pamiętaj tylko o zabezpieczeniu tłoka i rownomiernemu dociaganiu głowicy.
  • Poziom 9  
    Tak jak myślałem. Rozebrałem cylinder i górny pierścień zapieczony na tłoku oraz rysy na cylindrze. Chiński badziew. Dobrze że zamówiłem nowy komplet , tylko ciekawe jak długo będzie działał.
  • Poziom 21  
    piotruś 123 napisał:
    Chiński badziew.

Człowieku! Co ty byś chciał za te marne grosze?! Jak chcesz coś ciekawego to kup loncin'a, też chińczyk ale kosztuje od 800zł ale nieraz słyszałem że lebsze od dzisiejszego B&S.
    Znajomy ma wsk 125 i jak nim przyciśnie to też tłok spuchnie i silnik staje. [/tex]
  • Poziom 9  
    Wszystko złożyłem i jest problem. Quad przejedzie około 10 metrów i gaśnie . Po czym znów go trzeba odpalić i znów taka sama sytuacja. Jak się nagrzeje to ciężko go odpalić lub wcale nie odpala dopóki nie ostygnie. Nie wiem co jest . Może uszczelniacze ?