Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW passat b6 - Czujnik uderzenia VW passat b6

02 Kwi 2017 21:32 2544 6
  • Poziom 3  
    Witam mam problem w moim passacie b6 rok 06 pokazuje mi błąd poduszek powietrznych i świeci kontrolka podlaczyli mi go pod kompa i powiedzieli że to czujnik uderzenia i znajduja się one pod przednimi lampami i jak chciałem żeby drugi mechanik mi sprawdził te czujniki to powiedział że ich tam nie ma tylko są z boku koło slupka gdzie nadkole w środku pod wykładzina ale tam nie patrzył bo też do końca nie wiedział i czy ktoś poratuje i powie gdzie się znajdują?
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Czujniki zderzeń są:
    2 z przodu w okolicach przedniego wzmocnienia ,
    2 w przednich drzwiach
    2 z tyłu (okolice drzwi tylnych)
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Witam serdecznie . Trzeba zacząć od diagnostyki, niestety podpięcie komputera to nie to samo.Musi być też człowiek który coś wie o Poduszkach. Jeśli jest błąd aktywny to będzie informacja którego czujnika on dotyczy . W sterowniku jest informacja ile jest czujników i wtedy szukać czujnika ( przeważnie czyszczenie styków w złączu eliminuje błąd ) , aczkolwiek tylko omomierz prawdę powie .
  • Poziom 3  
    Dziękuję wam bardzo będę szukał choć mechanik coś wspominał o lewej stronie w drzwiach i mam nadzieję że samo wyczyszczenie styków pomoze
  • Poziom 2  
    Witam, czy mogę podpiąć się pod te posty.
    Mam problem tw passku b6 rozebrałem drzwi przód prawy do remontu odłączyłem wsztkie złącza elektryczne wyciągnięty boczek , po remoncie poskładałem i na desce rozdzielczej kontrolka od poduszek powietrznych zapala się błąd co to może byćinf Góry dzięki za info.
  • Poziom 38  
    3KRWP napisał:
    Mam problem tw passku b6 rozebrałem drzwi przód prawy do remontu odłączyłem wsztkie złącza elektryczne wyciągnięty boczek , po remoncie poskładałem i na desce rozdzielczej kontrolka od poduszek powietrznych zapala się błąd co to może byćinf Góry dzięki za info.
    no przecież tu nikt nie wróży ,podłacz tester sie dowiesz.
    Druga sprawa w drzwiach sa czujniki poduszek ,więc jak rozłaczałeś kostki to nie trudno sie domysleć ,że to tego powódu..
    Trzeba błąd skasowac testerem.
  • Poziom 2  
    adam7009 napisał:
    3KRWP napisał:
    no przecież tu nikt nie wróży ,podłacz tester sie dowiesz.
    Druga sprawa w drzwiach sa czujniki poduszek ,więc jak rozłaczałeś kostki to nie trudno sie domysleć ,że to tego powódu..
    Ok.dzięki za tak obfitą informację
    Trzeba błąd skasowac testerem.