Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Napad.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wideodomofon SALUS MEMO 7 i sterowmik bramy CAME ZF1

Sono2020 02 Kwi 2017 21:48 867 2
  • #1 02 Kwi 2017 21:48
    Sono2020
    Poziom 19  

Witam podłączyłem ostatnio wideodomofon do sterownika bramy i niestety nie otwiera bramy.
    Mianowicie podłączone jest z modułu kamery ze styków NO i COM2 do sterownika bramy do styków 2 i 7 (przycisk kluczowy) wideodomofon to:
    OR-VID-EX-1042
    Sterownik bramy to:
    CAME ZF1

Na krótko po zwarciu przy module kamery NO i COM2 działa otwiera/zamyka jednak z panelu monitora już nie. Po przyciśnięciu znaku klucza wyświetla się otwieranie drzwi ale nic się nie dzieje.
    Czy jeszcze coś potrzeba do tego domofonu do sterowania bramą czy może jednak jest coś w nim zepsute i dla tego nie działa ?
    Może potrzebny jest jeszcze moduł sterowania bramą ?
    OR-VID-EX-1034ME
    Niestety nic nie pisze więcej w instrukcji a po przeanalizowaniu schematu wszystko jest poprawnie podpięte !
    W załącznikach instrukcje.

0 2
  • Napad.pl
  • #2 02 Kwi 2017 22:18
    Ircys
    Specjalista Domofony

Z tego co pamiętam, to ten monitor nawet nie ma ikony "otwieranie bramy". Jest tylko "klucz", czyli otwieranie elektrozaczepu, więc "wyciskanie" z niego tego i tego jest, chyba tylko, chwytem marketingowym.
    Dla jasności - nie ćwiczyłem tego z dodatkowym modułem OR-VID-EX-1034ME.

Pozdrawiam

0
  • Napad.pl
  • #3 04 Kwi 2017 22:32
    Sono2020
    Poziom 19  

A więc jest w tym modelu możliwość sterowania ryglem furtki i sterownikiem bramy.
    Dla potomnych należy wejść w ustawienia zaawansowane i odblokować impuls sterowania bramą.
    Wtedy na ekranie pojawią się dwa klucze 1 i 2 gdzie 1 to furtka i elektrozaczep a 2 to impuls sterowania bramą.
    Niestety wcześniej nie doczytałem instrukcji że tak powiem do końca, bo tam o tym pisało.

0