Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jak podłączyć domofon przy braku oznaczeń kabli w starym domofonie

02 Kwi 2017 22:52 1923 5
  • Poziom 4  
    W mieszkaniu mam domofon z urwaną słuchawką nie wydający dźwięku, gdy ktoś dzwoni do drzwi. Jedyne co działa, to przycisk do otwierania drzwi.
    Domofon wygląda tak:
    Jak podłączyć domofon przy braku oznaczeń kabli w starym domofonie
    A w środku podłączony jest tak:
    Jak podłączyć domofon przy braku oznaczeń kabli w starym domofonie Jak podłączyć domofon przy braku oznaczeń kabli w starym domofonie Jak podłączyć domofon przy braku oznaczeń kabli w starym domofonie Jak podłączyć domofon przy braku oznaczeń kabli w starym domofonie
    Chcę go wymienić na nowy domofon firmy Urmet, który znalazłem w mieszkaniu. Wygląda tak: Jak podłączyć domofon przy braku oznaczeń kabli w starym domofonie
    Czy jesteście w stanie mi pomóc i powiedzieć, który kabel gdzie mam podłączyć?
    Sąsiadów mam dziwnych i wolałbym uniknąć rozkręcania u nich domofonu. Domofon przy drzwiach zewnętrznych ma tak poplątane kable, że nie jestem w stanie do niczego dojść na tej podstawie.

Z góry dzięki za pomoc!
  • Poziom 4  
    Dzięki!
    Pytanie tylko, czy mogę to robić nie wyłączając zasilania w tych przewodach? Czy coś może się uszkodzić?
    I numeracja dla starego domofonu zaczyna się od góry? Czy od dołu?
    A ten luźny, pomarańczowy kabel (który chyba był przy słuchawce) ma który numer?
    Dodatkowo co w przypadku, kiedy kable będą za krótkie? Jakie przewody muszę kupić, żeby je przedłużyć?
  • Specjalista Domofony
    kubha napisał:

Pytanie tylko, czy mogę to robić nie wyłączając zasilania w tych przewodach? Czy coś może się uszkodzić?

Możesz, tylko nie zwieraj ze sobą żył.

kubha napisał:

I numeracja dla starego domofonu zaczyna się od góry? Czy od dołu?

Od góry, jest wytłoczona na obudowie - widać ją nawet na Twoich zdjęciach.

kubha napisał:

A ten luźny, pomarańczowy kabel (który chyba był przy słuchawce) ma który numer?

4

kubha napisał:

Dodatkowo co w przypadku, kiedy kable będą za krótkie? Jakie przewody muszę kupić, żeby je przedłużyć?

Takie same jak na zdjęciu.

Pozdrawiam
  • Poziom 4  
    Dzięki!

Powiem szczerze, że numeracji gołym okiem nie zobaczyłem, chociaż długo jej szukałem. Dopiero teraz jak zwróciłeś mi uwagę zobaczyłem, że widać ją na zdjęciach...
  • Poziom 4  
    Podłączyłem domofon zgodnie z powyższymi postami i działa. Dzięki!