Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

INEA: światłowód, działanie, opinie!

Gatki 02 Kwi 2017 23:34 3009 24
  • #1 02 Kwi 2017 23:34
    Gatki
    Poziom 5  

Witam, INEA kładzie koło mnie światłowód i jestem zainteresowany kupnem. Tylko teraz patrząc na opinie jest tragedia no i niestety mnie to niepokoi, kupujać np: 1gbs/100 mialbym neta na poziomie no nie wiem 500? albo i nizej pewnie potem nie da się rozwiązać umowy nawet jakby bylo ponizej 100mb? dochądzą tez czeste awarie i robienie ludzi w konia na kase.

0 24
  • #2 03 Kwi 2017 15:44
    waluszek
    Poziom 17  

Widzę, że kolejny kolega do uświadomienia.

Po pierwsze, podpisując taką umowę masz wyraźnie napisane do 1Gb/s a nie 1Gb/s a to różnica.
    Po drugie łącze 1Gb/s na 100Mb/s mające gwarancję kosztuje 3 tys zł a nie 200 zł.

Nie spodziewaj się po usłudze do domu gwarantowanego pasma, za 200 zł.

Po za tym po co ci do domu 1Gb/s i tak nie wysycisz tego łącza, bo o ile operator na swojej szkieletowej sieci ci tyle da to pamiętaj o tym że internet to nie tylko twój komputer ale też cała masa połączeń serwerów i innych uczestników, i prędkość zależy od wielu czynników na które nawet twój operator INEA nie ma żadnego wpływu.

0
  • #3 03 Kwi 2017 16:03
    Gatki
    Poziom 5  

Rozumiem lecz niższa oferta ma zaledwie 150/15? A te 3k to nie wiem... Co do predkości wiadomo ze serwery tez mają swoje limit ale np: na takim STEAM-ie nie dałoby sie wyciągnąć 30MB/s+?

Obecnie posiadam LTE i w godzinach dziennych :D jest no tak Sobie jedynie po 00:00 jakoś to leci ale bez rewelacji.

0
  • #4 03 Kwi 2017 16:08
    sosarek
    Poziom 43  

Gatki napisał:
    Rozumiem lecz niższa oferta ma zaledwie 150/15

No i to dla Ciebie mało?
    Gatki napisał:
    np: na takim STEAM-ie nie dałoby sie wyciągnąć 30MB/s+?

By pobierać z taką prędkością łącze musiałbyś mieć na poziomie 250Mb/s lub więcej.

0
  • #5 03 Kwi 2017 16:13
    Gatki
    Poziom 5  

Mozliwe ze tak przy wiekszej ilości urządzen mogla by wydajnosc spaść. :] No ale jesli mam nie brac to nie wezme, Bo to za duzo tylko chodzi o to czy wartosc w umowie troche gwarantuje te prędkośći? :( jesli serwer, gdzie ściagam byłby wydajny.

0
  • Pomocny post
    #6 03 Kwi 2017 16:15
    sosarek
    Poziom 43  

Nie, w umowie nikt nie gwarantuje Ci prędkości, jeśli z sieci ma korzystać ileś osób można by pomyśleć o zarządzaniu przepustowością łącza.

0
  • Pomocny post
    #7 03 Kwi 2017 16:16
    funak
    Poziom 18  

Ja mogę przedstawić z autopsji mając łącze 500/50 wyciągam przy pobieraniu 60MB/s tylko z serwerów microsoftu oraz nvidia. Pobierając albo obraz ISO albo sterowniki. Poza tym wszystkie VODy dają w porywach 15MB/s. Ale najczęściej 8-12MB/s.
    Więc tak jak pisze waluszek na chwilę obecną ciężko jest wypełnić łącze na max.

1
  • #8 03 Kwi 2017 16:21
    Gatki
    Poziom 5  

Ok, zastanowię się dogłebnie czy brac te 150/15. Jeszcze sprawa dot. jesli net+ tv to tv wplywa na przepustowosc czy to idzie innym kablem/lanem?

funak napisał:
    Ja mogę przedstawić z autopsji mając łącze 500/50 wyciągam przy pobieraniu 60MB/s tylko z serwerów microsoftu oraz nvidia. Pobierając albo obraz ISO albo sterowniki. Poza tym wszystkie VODy dają w porywach 15MB/s. Ale najczęściej 8-12MB/s.
    Więc tak jak pisze waluszek na chwilę obecną ciężko jest wypełnić łącze na max.

a mógłbys zrobic test na speedtescie.net??

0
  • #11 03 Kwi 2017 16:32
    Gatki
    Poziom 5  

Heh, dzięki jak narazie to wszystko, dzięki za odpowiedzi!

0
  • #12 02 Wrz 2017 16:49
    Gatki
    Poziom 5  

Witam, od kilku dni mam światłowód od INEA i jest jak narazie dobrze :D na kablu prędkości są jak w umowie troche wiecej ale to taki margines pomiaru. Narysowałem schemacik jak to mniej wiecej wygląda na WiFi przy routerze RT-AC 1200G+ sory za jakość schematu. :)

W przyszlosci planuje upgrade do 250/25 albo 1gbps/100 :D
    Powierzchowny test pingów:
    INEA: światłowód, działanie, opinie!x INEA: światłowód, działanie, opinie! xINEA: światłowód, działanie, opinie!

@P.O-O moico

0
  • #13 16 Wrz 2017 21:36
    P.O-O
    Poziom 4  

waluszek napisał:

Po drugie łącze 1Gb/s na 100Mb/s mające gwarancję kosztuje 3 tys zł a nie 200 zł.
    .

Może "z gwarancją" tak, ale we Wrocławiu jedna firma (nie pamiętam nazwy) oferuje 1000 / 1000 symetryka za ok. 150 zł i transfery rzeczywiste są bliskie tym za jakie się płaci. Więc to nie jest tak, że trzeba płacić trzy tysie co miesiąc żeby mieć dobre łącze.

0
  • #14 17 Wrz 2017 19:17
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

P.O-O napisał:
    Może "z gwarancją" tak, ale we Wrocławiu jedna firma (nie pamiętam nazwy) oferuje 1000 / 1000 symetryka za ok. 150 zł i transfery rzeczywiste są bliskie tym za jakie się płaci.

Różnica między tym 150 zł a tymi 3 tysiami jest taka, że za tą pierwszą kwotę nikt Ci niczego nie gwarantuje, że o sprawach serwisowych nie wspomnę. Za 3 tys zł masz GWARANCJE transferu a w razie usterki usunięcie problemu w kilka godzin a nie dni/tygodni.
    P.O-O napisał:
    Więc to nie jest tak, że trzeba płacić trzy tysie co miesiąc żeby mieć dobre łącze.

Słusznie - za 150 zł masz dobre łącze (klienckie), tylko, że za 3 tys zł masz dobre, stabilne, pewne i pełne łącze z umowy (firmowe).

0
  • #15 18 Wrz 2017 10:16
    waluszek
    Poziom 17  

Dokładnie tak jak kolega napisał, za 3 tys mam łącze którego pasmo jest zarezerwowane tylko dla ciebie nie zależnie czy korzystasz czy nie, czas naprawy to max 24 godziny, oraz to że nie ma prawa zdazyć się sytuacja że łącze nie jest w pełni dostępne, a łącze za 150 zł jest w segmencie, i jeżeli zdarzy się taka sytuacja że 50 klientów jednocześnie zutylizuje swoje domowe przydziały to twoje łącze też kleknie. Bo nastąpi wysycenie segmentu sieci.

Po za tym po co komu do domu 1Gb, i tak większość serwerów nie jest w stanie z taką prędkością podać treści w jednej sesji.
    100 mega wystarcza zupełnie, ale jeżeli komuś zależy na szpanie to to nikt nie broni takiego łącza.

0
  • #16 18 Wrz 2017 13:47
    Gatki
    Poziom 5  

Wiadomo, ze 1Gb to troche na wyrost ale niestety zrobili za dużą rozbieżność 250 < 1000 :(

0
  • #17 01 Gru 2017 17:44
    Gatki
    Poziom 5  

Pewnie tak, INEA mniej wiecej Wlkp. Moico- Wrocław.

0
  • #18 01 Gru 2017 20:30
    gatts19
    Poziom 8  

Robi wrażenie zwłaszcza upload dlatego w miejscach gdzie we Wrocławiu Moico jest to nie ma żadnej konkurencji dla ich łącz.

0
  • #19 04 Gru 2017 17:56
    patryk_97
    Poziom 5  

W mojej wiosce inea planuje budowę sieci światłowodowej. Czy warto się w przyszłości przesiąść z używanego od wielu lat łącza orange ? Zmiana będzie na lepsze czy niekoniecznie ?

0
  • #20 04 Gru 2017 18:29
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

patryk_97 napisał:
    Czy warto się w przyszłości przesiąść z używanego od wielu lat łącza orange ?

Wszystko zależy wyłącznie od lokalizacji i technologii wykorzystanej do świadczenia owej usługi.

0
  • #21 04 Gru 2017 18:42
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

patryk_97 napisał:
    W mojej wiosce inea planuje budowę sieci światłowodowej. Czy warto się w przyszłości przesiąść z używanego od wielu lat łącza orange ? Zmiana będzie na lepsze czy niekoniecznie ?

Tu nawet nie ma nad czym dywagować tylko przechodzić jak będzie taka możliwość.

0
  • #22 04 Gru 2017 22:01
    Gatki
    Poziom 5  

Przykładowe pobieranie na Steam:

0
  • #23 05 Gru 2017 21:36
    patryk_97
    Poziom 5  

Podobno w mojej wiosce jest kabel miedziany od internetu, ale coś mi się nie chce wierzyć. Mam neta 80Mb/s od orange

0
  • #24 06 Gru 2017 15:44
    waluszek
    Poziom 17  

Skoro masz neta 80 mega, od pomarańczki i masz faktycznie w pobliżu górnej granicy, to znaczy że DSLAM w twojej miejscowości podłączony jest światłowodem do sieci orange, po za tym musisz mieć nie daleko do tejże stacji, w innym wypadku miał byś 15-25 mega.

0
  • #25 07 Gru 2017 15:40
    patryk_97
    Poziom 5  

Poprawiło się to nie tak dawno chyba jakoś po podłączeniu Wielkopolskiej sieci światłowodowej z kablami orange. Od tego czasu mam możliwosć korzystania z 80mb/s. Monter sam stwierdził, że jest zdziwiony, że mam taki dobry sygnał. Przeważnie jest o wiele gorzej.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo