Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestrator VIVOTEK ND8422P +kamery innego producenta

03 Kwi 2017 06:09 927 2
  • Poziom 15  
    Witam szanownych kolegów , zwracam się z pytaniem posiadając Rejestrator VIVOTEK ND8422P czy jest możliwość podłączenia Kamer IP innego producenta np HIKVISION 2MPx .Nie zależy mi na wykrywaniu detekcji ponieważ obraz nagrywany jest 24h.Jeśli ma ktoś sprawdzone model kamer lub firmy które działają z tym modelem był bym wdzięczny za wskazanie.Kamery Vivotek są dosyć drogie widziałem obraz z kamer turbo HD HIKVISION podpiętych pod rejestrator HIKVISION i przyznam szczerze że jakość wcale nie odbiegała od jakości porównując z moimi vivotek a różnica cen naprawdę spora.Niestety muszę dołożyć jeszcze jedną kamerę i chciałbym znaleźć coś tańszego.
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Turbo HD to standard analogowego przesyłu obrazu z kamer, a wydaje się, że chodzi Tobie o kamery IP, ponieważ Twój rejestrator jest rejestratorem IP. Szukaj kamer, które mają w specyfikacji ONVIF. Jeśli weźmiesz innego producenta niż rejestrator, to prawdopodobnie jedynym mankamentem będzie brak możliwości wejścia w menu kamery z poziomu rejestratora.
  • Poziom 15  
    Dziękuje za odpowiedź , zdaje sobie sprawę że Turbo Hd to analog a ja mam ip chciałem tylko dać porównanie że pomimo cen kamer to jakość tak naprawdę przy 2mpx nie jest wielka pomiędzy tymi urządzeniami. Dlatego właśnie zależy mi na podpowiedzi które przetestowane kamery i jakiego producenta chodzą.Ponoć nie zawsze kamery po ONVIF współpracują zaś sam ONVIF ponoć doczekał się już parę standardów .Nie bardzo w kamerach siedzę choć nie mam żadnych problemów z ustawieniami i montażem po prostu jestem nie na bieżąco dlatego każda rada jest dla mnie cenna.
    Myślałem o tej kamerze cena 350złObsługuje standard Onvif 2.0 -rejestrator też obsługuje ten standard teoretycznie powinna działać kamera będzie miała za zadanie obserwację wiaty za domem długość wiaty to 12 metrów a szerokość 5m.Oświetlenie załącza się automatycznie po załączeniu czujki zewnętrznej
    Kamera IP 2MP Sony FullHD 1080p ONVIF POE 40m
    ane techniczne:

Standard: TCP/IP

Przetwornik: 1/2.8 " Sony CMOS IMX222

Procesor obrazu: Hisilicon 3516C

Wielkość matrycy: 2.0 Mpx

Rozdzielczość: 1920 x 1080 - 1080p FullHD, 1280 x 720 - 720p HD, 704 x 576 - D1

Tryby pracy: Strumienie główny i pomocniczy mogą występować w dowolnej konfiguracji

Obiektyw: 2.8 ... 12 mm, 3.0 Mpx

Kąt widzenia: od ok. 92 ° ... do ok. 34 °

Stosunek sygnał/szum (S/N): > 50 dB

Zasięg oświetlacza IR: do 40 m

Metoda kompresji obrazu: H.264

Przepływność (bitrate): 1024 ... 8192 kbit/s

Prędkość transmisji strumienia głównego: max. 25 kl/s - 1080p

Interfejs sieciowy: 10/100 Base-T (RJ-45)

Protokoły sieciowe: RTSP, DHCP, DDNS, NTP, HTTP, NETIP

WEB Server: Wbudowany, Maks. liczba użytkowników on-line: 10

ONVIF: 2.0 - port 8899

Dostęp z telefonu komórkowego: Port: 34567 lub dostęp przez chmurę,
    Android: Darmowa aplikacja XMEye
    iOS (iPhone): Darmowa aplikacja XMEye

Wybrane funkcje:
    Wbudowana detekcja ruchu
    ICR - Mechaniczny filtr podczerwieni
    D-WDR - Szeroki zakres dynamiki oświetlenia
    Możliwość zmiany rozdzielczości, jakości i przepustowości
    BLC - kompensacja światła wstecznego (tła)
    Obrót obrazu i odbicie lustrzane
    Konfigurowalne: jasność, kontrast, nasycenie
    F-DNR (Defog) - Redukcja szumów związanych z opadami atmosferycznymi
    Tryb dzień/noc - konfigurowalny

Zasilanie: 12 V DC / 550 mA (brak zasilacza w komplecie) i zasilanie POE IEEE 802.3af (typ A, piny 1,2,3,6)

Obudowa: Compact - Metalowa do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych

Kolor: grafitowy

Klasa szczelności: IP66

Temperatura pracy : -20 °C ... 55 °C

Połączenie przez przeglądarki Internet Explorer 6-11

Różne ustawienia nagrań (detekcja, harmonogram)

Dołączone oprogramowanie CMS (możliwość zgrywania obrazu z kilku kamer)

Możliwość oglądania obrazu z kamery przez Internet bez publicznego adresu IP

Współpracuje z oprogramowaniem Survilance Station na serwerach plików NAS firmy Synology

Poniżej przykładowe zdjęcie obrazu z kamery. Kliknij w zdjęcie w celu pobrania zdjęcia w pełnej wielkości.