Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wentylator sterowany tylko z higrostatu. Jaki model kupić?

irondick 03 Kwi 2017 09:31 1422 3
  • #1 03 Kwi 2017 09:31
    irondick
    Poziom 31  

Dzień dobry. Mam zamontować w łazience wentylator o średnicy125mm który sam będzie się włączał bez żadnych dodatkowych timerów, czujników ruchu itd. po przekroczeniu pewnego progu wilgotności i wyłączy się po spadku. Do punktu doprowadzone jest normalne zasilanie 230V~. Możecie podać czy są jakieś modele gotowe? Na stronach marketów nie ma konkretnych opisów i większość chyba startuje z włączeniem światła bądź sznurkiem.

0 3
  • #2 03 Kwi 2017 09:56
    nuszek
    Poziom 26  

Jak nie ma, wpisz do goooooo......gle wentylator higrostat. od wyboru do koloru, ale raczej białe.

0
  • #3 03 Kwi 2017 17:38
    irondick
    Poziom 31  

Zrobiłem to najpierw. Nigdzie nie ma konkretnej informacji (wręcz dezinformacja), a w markecie dowiedziałem się, że musi być inicjacja włącznikiem lub oświetleniem co u mnie odpada. Ma sam się włączać/wyłączać po podłączeniu zasilania.

0
  • #4 03 Kwi 2017 17:51
    nuszek
    Poziom 26  

Jak nie ma?

W jaki sposób uruchamiany jest wentylator z czujnikiem wilgotności(higrostatem)?

Wentylator może zostać uruchomiony w dwojaki sposób. Zarówno mechanicznie np. poprzez podłącznie go do klawisza z oświetleniem i wówczas będzie pracował w jednym cyklu następnie wykona badanie wilgotności i zdecyduje czy cykl powtarzać czy nie. Może również załączać się wyłącznie poprzez badanie poziomu wilgoci.

Przykładowy wentylator z higrostatem: Wentylator łazienkowy osiowy Vents seria QUIET - charakteryzuje się niską emisja dźwięku

0