Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak kodować za pomoca ScanDiaga? Kontrolki ABS, silnika, itd

03 Kwi 2017 10:24 636 2
  • Poziom 6  
    Witam,
    nie bardzo wiem gdzie zamieścić mój post więc zamieszczam go tutaj.
    Probuję walczyć z bolączkami auta(WV Passat 2.0) korzystając przy tym ze ScanDiaga. Szukam i czytam, czytam i szukam jak kodować, logować itd. I tu mam problem. Przywołując problem: świecą się kontrolki ABS, czerwony wykrzyknik, do tego po osiągnięciu obrotów załącza się kontrolka ręcznego i trzykrotny sygnał dźwiękowy. Wymieniłem między innymi pompę ABS. I teraz biorąc pod uwagę wypowiedzi z różnych forów itd. chciałem zakodować sterownik ABS po wymianie pompy. Niemam pojęcia jakie kodowanie miał poprzedni sterownik bo nie było możliwości odczytu. Próbowałem ustalić kodowania wg storn ross techa itd jednak mam problem. Chyba się już w tym pogubiłem wszędzie piszą aby wchodzić w kodowanie i wklepac 5-cyfrowy kod i tak samo wejść w logowanie i tam również 5-cyfrowy kod. Czy ktoś mogłby mi wyjaśnić czym się różni kodowanie od logowania? Ja w ScanDiagu owszem w kodowaniu mogę wpisać 5-cyfrowy kod jednak w logowaniu widnieje bodajże 0-255 kanał czy jakoś tak i nie moge tutaj wpisac 5 cyfrowego kodu. Mam już mętlik w głowie także byłbym wdzięczny gdyby ktoś naprowadził mnie na włąsciwą ścieżkę. Proszę o pomoc
  • Poziom 38  
    Jak masz od 0-255 to logiczne że nic innego tam nie wpiszesz, vag ogólnie jest trudny ale najpierw musisz wybrać kanał z tych 0-255 dopiero później wejdziesz dalej.
  • Poziom 6  
    Może dla kogoś zadaję banalne pytania. Jednak poprostu probuje rozgryźć sprzęt na tyle by móc z niego prawidłowo korzystać. A wiedzy szukam naprawdę wszędzie. Teraz tak, kolega pisze ze pierw trzeba wbić kanał żeby przejść dalej. Ok.Akurat to fakt-logiczne. Jednak skąd wiedzieć jaki kanał wbić, czy są gdzieś dostępne jakieś opisy, przypisy?