Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zmywarka Siemens SN66M095EU/59 - błąd E-04. Ponadto nie grzeje wody i nie suszy

Zukes 03 Kwi 2017 12:53 2607 4
  • #1 03 Kwi 2017 12:53
    Zukes
    Poziom 10  

Eksploatuję zmywarkę Siemens SN66M095EU/59 ostatnio podczas mojej nieobecności, żona, za zmywarką, zaraportowała mi błąd E-04. Po dokładniejszej diagnostyce stwierdziłem, że zmywarka nie podgrzewa wody, poza tym cały cykl mycia przebiega PRAWIE prawidłowo . Gdyż na koniec programu np AUTO wywala mi błąd E-04.
    Po rozkręceniu dołu zmywarki, pod misą zmywarki było trochę "tłustej" słonej wody. Wystarczyło przetrzeć szmatą aby było sucho.
    Nie rozwiązało to jednak problemu opisanego na wstępie.

W związku z tym mam pytania:
    1. Czy istnieje metoda diagnostyczna (typu naciśnij 3 klawisze i start) która pozwoli stwierdzić czy pompo - grzałka działa?
    2. Co tak naprawdę oznacza bład E- 04 skoro wszystko działa bez grzania?
    3. Czy można coś zrobić aby pomóc zmywarce zanim wezwę serwis?

Definitywnie podjąłem decyzję że jest to ostatni Siemens u mnie w domu.
    Psuje się tak samo często jak zmywarki tańszych marek zatem płacąc mniej za tańszą będzie mnie stać dłużej na serwis.
    I tu pytanie ostatnie:
    1. Co polecacie do zakupu jako nową zmywarkę?

0 4
  • #2 03 Kwi 2017 15:52
    Piotr2608

Poziom 37  

The E01, E02, E03, E04, E05 faults codes mean that the dishwasher has suffered a power module failure. The programming of replacement power modules has been locked down by Bosch so in the event of an error code of this type it’s recommended that you contact a Bosch approved dishwasher engineer.

Kody błędów E01, E02, E03, E04, E05 oznaczają, że zmywarka doznała awarii modułu zasilania. Programowanie zamykanych modułów mocy zostało zablokowane przez firmę Bosch, więc w przypadku kodu błędu tego typu zaleca się skontaktowanie się z inżynierem zmywarki do naczyń Bosch.

0
  • #3 03 Kwi 2017 16:00
    Zukes
    Poziom 10  

Tak czytałem taki opis w internecie.
    Jednak życie tłumaczy ten błąd następująco: dawno cię nie kasowaliśmy może więc teraz.

Dlatego pytałem także o możliwość resetu serwisowego sytuacji.

Co jest prawdopodobnie odpowiedzią na taki błąd.
    Ale po wciśnięciu paru guzików mam szansę zaoszczędzić 150PLN + koszt Bóg wie czego.

0
  • #4 03 Kwi 2017 16:14
    Piotr2608

Poziom 37  

Nic z tym nie zrobisz i żaden reset Ci nie pomoże. Wina może leżeć po stronie któregoś z elementów sterowania np. uszkodzony triak sterujący grzałką. Jedyne co można zrobić to wymontować ów moduł i obejrzeć. Jest szansa, że być może uda się go naprawić.

1
  • #5 10 Mar 2018 17:36
    Zukes
    Poziom 10  

Problem był banalny. Uszkodzona pompa. Wymiana rozwiązuje temat.
    Ale!

Po wymianie pompy musicie uszczelnić misę. Polski serwis Siemens/Bosch tego nie robi więc w za 2-3 miesiące są znowu u was w sprawie popalonej pompy.
    W Niemczech uszczelnienie misy jest czynności obowiązkową po wymianie pompy. Mają do tego zestaw naprawczy za 70zł. Do nabycia w naszym serwisie także. Montaż zestawu naprawczego jest prosta i ważne nie wymaga rozbierania zmywarki jedynie odkręcenia czterech śrub wewnątrz zmywarki i ponownego ich przykręcenia.

0