Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oświetlenie led 24v - Brak sciemniania na żarówkach led

lordwycel 03 Kwi 2017 17:31 288 9
  • #1 03 Kwi 2017 17:31
    lordwycel
    Poziom 9  

Witam. Mam następujący problem. Żarówki led które po obejrzeniu nie mają żadnej elektroniki. Ich zakres to od 3 do 30v prąd stały. Problem jest następujący że podczas użycia sciemniacza żarówki zaczynają mrugać jak szalone. Jest na linii led driver ale nie pomaga. Ma ktoś jakiś pomysł jak to obejść by mogły się sciemniac? Powtarzam napięcie zasilania to 24v i nie ma opcji zmienić tego. Podczas sciemniania napięcie się zmniejsza i ma 87hz

0 9
  • #3 03 Kwi 2017 17:57
    lordwycel
    Poziom 9  

Cały system jest zbudowany przez mastervolta. To jest cam bus system i jest podłączony do przycisków i wlaczników więc nie widzę w nim problemu. Ogólnie na wyjściu podczas sciemniania napięcie się zmniejsza na zasilaniu żarówki led.

0
  • #4 04 Kwi 2017 00:50
    HD-VIDEO
    Poziom 34  

To nie są żarówki LED.

Problem trzeba tak opisać aby można go zrozumieć.

"Do systemu opartego o cam bus podłączone są (a nie były) ściemniacze..., a do nich podłączone były (?) te lampy LED, coś się zepsuło (?), przy ściemnianiu na module LED dokonałem pomiaru... , napięcie się zmniejsza ale moduł migocze z częstotliwością 87Hz......."

0
  • #5 04 Kwi 2017 01:03
    lordwycel
    Poziom 9  

No właśnie sciemniacz był i jest. Tylko że wcześniej działał z żarówkami halogenowymi. Próbowałem zmieniać w ustawieniach jako odbiornik żarówki led ale nic nie pomogło. Jest jakiś sposób by to zmienić? Bez wymiany oświetlenia?

0
  • #6 04 Kwi 2017 01:10
    sosarek
    Poziom 43  

lordwycel napisał:
    Ich zakres to od 3 do 30v prąd stały.

lordwycel napisał:
    napięcie zasilania to 24v

JAkkiego - stałego czy zmiennego? Swoją drogą popraw jednostki(w końcu podobno jesteś elektrykiem więc wiesz jak powinno się je zapisywać).

0
  • #7 04 Kwi 2017 01:57
    HD-VIDEO
    Poziom 34  

Za małe jest obecnie obciążenie, moduł ściemniacza na to reaguje.

Jak się podłączy do żarówki halogenowej ten moduł LED, to będzie się ściemniało bez migania, z tym że ten moduł jest dziwnie opisany "3 do 30v" - tam musi być jakieś ograniczenie - rezystor, driver jak nie ma to był na zewnątrz tego modułu LED lub moduł był sterowany prądowo.

Trzeba tutaj by zastosować inny moduł o ile to możliwe, o większej mocy diodach aby prąd był zbliżony do żarówki halogenowej + ograniczenie prądu... lub rezystor, który będzie symulował żarówkę halogenową.

Trzeba to sprawdzić, może się okazać, że do poprawnej pracy trzeba prądu z 100mA a wtedy równoległy rezystor do modułu LED będzie najlepszym wyjściem.

0
  • #8 04 Kwi 2017 08:05
    lordwycel
    Poziom 9  

Przepraszam. Źle napisałem. Wszystkie lampy led mają zamontowany szeregowo led driver i zakresie od 3do 30v DC. Podczas podłączenia lamy led która zakupiłem do testu przystosowaną na napięcie 24v DC sciemnianie zachodzie bez efektu migania. Moim zdaniem led driver jest tutaj nieodpowiedni. Znalazłem inny lecz ma on osobne wejście na sygnal sciemniacza o maksymalnym napięciu 5v. Szukałem ale nie mogę znaleźć takich led driverów które by były na równe 24v DC bez odchylek

0
  • #10 05 Kwi 2017 00:49
    HD-VIDEO
    Poziom 34  

Ten led driver to jak wygląda.

Bo jeżeli jest to przetwornica działająca jako stabilizator prądu, to tak będzie.

To 3..30V to by był zakres napięcia przewodzenia diod LED w połączeniu szeregowym jaki driver może maksymalnie obsłużyć a prąd jest ustawiony na jakaś stałą wartość.

Zrobić test dioda LED + rezystor i podłączyć zamiast żarówki halogenowej - sprawdzić czy będzie się ściemniała

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo