Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwiększenie przepustowości wewnetrznej sieci WIFI tplink8960

03 Kwi 2017 19:14 1098 10
  • Poziom 10  
    Witam. Jak zwiększyć przepustowość wewnętrznej sieci wifi? Mam ruter TPlink 8960N, kanał ustawiony auto, szerokość 20/40MHz, b,g,n.
    W laptopie karta N7260. Na karcie w laptopie stan pokazuje 300Mb/s. Jednak testowałem ze smartfona wifi speed test i w laptopie wifi speed test server i pokazuje mi przepustowość 64 Mbit/s. Tv mi się tnie na przesyłaniu filmu fhd z bitrate 50Mbps. Może ktoś coś doradzi?
  • Poziom 10  
    Miałem kanał 6 konkretny, nic nie dało. W okolicy nie mam zaszumienia. Ma tylko sąsiad sieć na 11 kanale i więcej sieci brak. Nie mam wyboru, tylko 40MHz jest, 20MHz lub 20/40MHz. Sygnał jest wysoki, Laptop i TV jest w odległości 3 metrów od rutera.

Spróbuję na nowszym ruterze TP-Link D50. Zobaczymy.
  • Poziom 27  
    60Mbps na 2,4GHz to bardzo dobry wynik. I większy raczej nie będzie.
    Masz kilka opcji na poprawę osiągów strumieniowania filmu.
    - Pozabieraj domownikom laptopy/smartfony/tablety. Robią konkurencję w sieci i film tnie.
    - Podłącz laptopa bezpośrednio z TV bez pośrednictwa rutera. Nie będzie zżerało połowy zasobów na dosył laptop-ruter.
    - Podłącz TV kablem. Efekt jak wyżej. Ludzie sami bezsensownie zapychają swoje i cudze sieci bezprzewodowe podłączając bezprzewodowo urządzenia, które bez problemu można podłączyć kablem. Rozumiem, że można nie chcieć kombinować z laptopem bo się z nim łazi, ale telewizor stoi/wisi w jednym miejscu i powinien być podłączony kablem.
    - Użyj pasma 5GHz (oczywiście z TP-Link D50)
  • Poziom 10  
    Dziekuje za odp.
    1. Nie ma domowników poza mną używających sprzętu. Korzystam tylko z tv, bd i laptopa czasem smartfon, tablet.
    2. Laptop jest podpięty do wifi wobec powyższego bezpośrednie łaczenie nie wchodzi w grę.
    3. Żadne kable nie wchodzą w grę.
    4. Dlatego zamówiłem już D50 i zmienię. Mam możliwość 5Ghz
    PS.
    5. Niestety 60 Mbps było chwilowe. Na stałe od razu spada i mam 25-30Mbps.
    6. Wydaję mi się, że ten ruter jest słaby pod tym względem. Ma najnowszy soft w połączeniu z netem jest stabilny, ale nie chcę, a by mi wywijał takie numery.

[url=https://obrazki.elektroda.pl/1685290300_1491310457.jpg]
  • Poziom 27  
    1. Sąsiadom też pozabieraj.
    2. W TV nie ma opcji bezpośredniego strumieniowania? Jak masz 50Mbps do przesłania a ruter podaje 30M, które jeszcze trzeba podzielić na 2, to się nie dziw że tnie. Na kablu tego nie ma...
    3. Nie rozumiem tej fanatycznej niechęci do rozłożenia 3 czy 5 metrów kabla. Ale jak ktoś lubi bujać się z niepewnym i zaśmieconym łączem radiowym...
    4. To było widać po modelu karty sieciowej.
    5. Typowe. To jest radio - dostęp do powietrza mają wszyscy. Patrz pkt. 1.
    6. Tak działa łącze radiowe. Sąsiad odpali swoją sieć i albo dzielisz się z nim kanałem albo podbije ci on poziom zakłóceń w twojej sieci.

A telewizor ma WiFi 5GHz? Bez tego nadal będziesz miał (częściowo ale jednak) łącze w zaśmieconym 2,4GHz.
  • Poziom 10  
    W instrukcji tv napisane jest tylko, aby wykorzystywać 5 GHz wiec chyba ma taką możliwość.
    Radia nic nie zaśmieca. Podaje zrzut z insidera. Tylko sąsiad ma jedną sieć. Wydawało mi się że mając ustawione n i 300Mbit to przesył powinien być wyższy. Kabli nie założe, bo mam swój domek i nie będę go okablowywał. Wszyskto jest mobilne.]

Kurka. To nic nie da bo karta w laptopie nie smiga na 5Ghz
    https://ark.intel.com/pl/products/75174/Intel-Wireless-N-7260

Zwiększenie przepustowości wewnetrznej sieci WIFI tplink8960
  • Poziom 27  
    Co prawda sąsiada słabo widać, ale naprawdę nie musicie wisieć na tym samym kanale. Przy tym poziomie mocy powinno lecieć na maxa, ale sąsiad może odpalać swoją sieć tylko na krótko. Mogą też działać w okolicy inne urządzenia pracujące w paśmie 2,4GHz a tych inSSIDer nie pokaże.
    Mój błąd: Intel produkuje karty 7260 w wersji AC i Dual Band N, a trzecia wersja mi umknęła.
    Telewizor też jest mobilny? Spacerowanie po pokoju z 50 calowym ekranem jest wygodne?
  • Poziom 10  
    Słuchaj 11 kanał przełaczyłem od 2 dni. Jak kombinowałem z ustawieniami. Cały czas miałem 6 aby nie kolidował z sąsiadem. Jutro zmienie ruter i kupiłem karte do lapka dual band 7260 HMW

Spacerowanie z laptopem i kablami po 2 pietrach nie jest mobilne. Wystarczy ze mam pare kabli hdmi od sprzetu plus kable od audio i kina domowego pochowane w listwach. Nie bede dorzucał kolejnej skrętki na podłogę. Zamiast kabla moge wpiąć do tv lub bd dysk i wszystko pójdzie bez problemu. Nie w tym rzecz. Czasem potrzeba coś na szybko puścić z kamery w fhd z laptopa. Myslałem, że mając ruter N da radę ale jak widać przesył wewnętrzny jest beznadziejny.

Tv mam 55 cali jesli już :)

Co dziwne 4k z netu w ogóle się nie tnie.

Nie ma co już pisać. Sprawa załatwiona wymianą sprzętu. Jutro wszystko zainstaluje.
  • Poziom 27  
    Kartę WiFi kupiłeś, rzecz jasna, z antenami? Chyba, że dwuzakresowe anteny już były w lapku zainstalowane...

Zgadzam się, że spacerowane z lapkiem i kablami nie jest wygodne. Ale spacerowanie z telewizorem 55" jest??
    W telewizorze powinna być opcja bezpośredniego strumieniowania z urządzenia bezprzewodowego z pominięciem rutera domowego - zestawiana jest sieć ad-hoc lub jakieś inne P2P.

4k z netu się nie tnie bo jest skompresowane. Skoro twierdzisz, że twojego sygnału ma lecieć 50M to u ciebie z tą kompresją słabo.
  • Poziom 10  
    Zgadza się. Skompresowane z yt. U mnie ma lecieć bez kompresji. Wifi AC7260 i już zainstalowana.

Po wymianie karty i rutera na 5 Ghz mam teraz przesył 122Mb/s Lepiej przesyła aczkolwiek po połowie tnie. I tak lepiej niż było. Jest ok.