Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus F555L - Zmiana procesora i3 na i7

03 Kwi 2017 21:23 1911 9
  • Poziom 6  
    Witam. Mam 1,5 roczny laptop. Chcę mimo wszystko wymienić procesor na i5 ew. i7. Tak naprawdę trochę ta i3ka "przymula". Nie wiem na jaki wymienić. Jaka i5 czy i 7ka w nim pójdzie. Nie wiem jaki slot itd. Jaki procesor będzie obsługiwany (max. parametry , ale też taki aby nie okazało się że procesor pójdzie tylko płyta będzie miała i tak zbyt wąskie gardło np. magistrali. Szukałem na stronie producenta i nie znalazłem opisu tej płyty na tyle szczegółowe,j abym miał wystarczającą wiedzę w poruszonym temacie. Tak samo nie wiem na ile będzie to ekonomiczne (i5 v i7). Prosiłbym o pomoc.

To parametry obecne:

Typ procesora Intel Core i3-4005U, 1700 MHz (17 x 100)

Nazwa płyty głównej Asus X555LJ Series Notebook

Mikroukład płyty głównej Intel Lynx Point-LP, Intel Haswell

Typ BIOS'u AMI (08/04/2015)

Zintergrowana grafika Intel(R) HD Graphics Family (1 GB)

Dedykowana grafika nVIDIA GeForce 920M

Dysk fizyczny SSD M4-CT256M4SSD2 (256 GB, SATA-III)

Jak napisałem laptop zwłaszcza przy kilku wątkach na raz "zamula". Stąd decyzja o ew. wymianie procesora. Bardzo dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Tam chyba masz procesor wlutowany w płytę więc nic nie zrobisz
  • Poziom 40  
    Procesor jest niewymienialny. Wszystkie z literką sa lutowane.
  • Poziom 6  
    Nie idzie tego przelutować? Poza tym te same modele były robione z i5ka i i7ka. I miały taką samą nazwę płyty głównej. Więc nie do końca rozumiem????
  • Spec od komputerów
    janusz2301 napisał:
    Nie idzie tego przelutować?

Możesz próbować.
    janusz2301 napisał:
    Poza tym te same modele były robione z i5ka i i7ka.

Niewykluczone zmiany w drobnicy.
    Porównywałeś rev płyty?
  • Poziom 6  
    Nic jeszcze nie porównywałem. Tak naprawdę jestem zaskoczony info o wlutowanym procesorze. Teraz zaczynam rozumieć dlaczego był brak w opisie kompatybilności procesorów. Co Oni dziś nie zrobią, aby wyrzucać stary sprzęt na śmieci. Szok. A tak w ogóle to można gdzieś dostać samą taką i5kę czy i7kę? To pewnie będzie lut typu układ BGA. A co do procka - taki jest w tym samym modelu z i7ką : Intel Core i7-5500U. Idzie to gdzieś kupić?
  • Spec od monitorów
    W Chinach

Cytat:

Intel SR23W I7-5500U I7 5500U BGA1168
    price 197.$
  • Poziom 22  
    Cytat:
    Co Oni dziś nie zrobią, aby wyrzucać stary sprzęt na śmieci. Szok. A tak w ogóle to można gdzieś dostać samą taką i5kę czy i7kę? To pewnie będzie lut typu układ BGA. A co do procka - taki jest w tym samym modelu z i7ką : Intel Core i7-5500U. Idzie to gdzieś kupić?

No niestety taka przyszłość nas czeka że procesory , pamięci itp będą wlutowane w płycie i będzie wymieniać się jedynie cały moduł (o ile w ogóle będzie dostępny). Upadnie przez to rozbudowa laptopów bo klient np po 2-3latach od zakupu nie będzie mógł wymienić samego procesora i dołożyć ramu, tylko będzie zmuszony iść po nowy komputer... A szkoda

Możesz obecnie szukać całej płyty a Twoją obecną sprzedać. Często jest też tak że gdybyś miał i7 i po prostu ją wlutował to by wystartowało lecz cenowo nie będzie to na pewno opłacalne, dlatego mało osób to praktykuje... Wymieniałem ostatnio w Acer taki procesor z i3 na i5 i laptop odpalił bez żadnej przeróbki od strzała(tylko tam była sytuacja że procek był padnięty a my mieliśmy używany sprawny w zalanej płycię więc dużo się nie ryzykowało, jedynie swój czas na wylut, zakulkowanie procka i ponowny wlut w nowej płycie).

P.S Najgorsze jest to że jest moda na dyski SSD a te producent coraz częściej również wlutowuje w płytę i przy usterce płyty dla zwykłego Kowalskiego odzyskanie danych będzie praktycznie niemożliwe... Takie czasy nas czekają, niestety teraz w kwocie do 2tys zł nie robią już laptopów tylko zabawki....

• Poziom 35  
    Upadnie rozbudowa? Też mi problem, problemem jest upadek rzemiosła napraw płyt głównych.