Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak połączenia z inwerterem sma st6000tl-20

03 Kwi 2017 21:54 951 8
  • Poziom 10  
    Witam , program sunny explorer zainstalowałem, ale przy uruchamianiu wychodzi błąd, jak podłączyc ten inwerter aby uzyskac komunikacje z komputerem. Po blutu widzi tylko inwerter ale jak wejść w jego ustawienia.
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 7  
    Witaj. Mam taki falownika tylko 5000. Sam musiałem rozpracowac oprogramowanie, które nie było jeszcze po polsku. W ustawieniach wejdziesz tylko programem. Jaki błąd pokazuje?
    Jak próbujesz się logować do sunny Explorera? Czy masz podłączony inwerter i komputer do tego samego routera przy połączeniu kablem ? O ile pamiętam to musi być wtedy wyłączony Bluetooth na falowniku. by widziały się po kablu. Daj znać to poszperam i sobie przypomnę. Daj jakieś screeny.
  • Poziom 10  
    W summy explorer otwiera sie tylko okno z nazwa programu i drugie z informacja o błedzie nr 300, po kliknieciu na ok zamyka sie wszystko. Inwerter mam wpiety kablem do rutera a lapka po wi-fi.
  • Zasilacze UPS
  • Specjalista - odnawialne źródła energii
    A czy przypadkiem na te inwertery z serii -20 nie wchodzi się tylko po RS485?
    Chyba dopiero na serię -30 można wejść po LAN.
  • Poziom 16  
    Ja mam 10000 i łącze się po LAN.
    Jest do tego specjalny program Sunny Explorer, który pokazuje wiele parametrów. Bezpośrednio chyba się nie da.
  • Poziom 10  
    moj nie ma rs-a tylko blu i lan

Dodano po 2 [minuty]:

jak wchodzisz przez sunny explorera bo mi wywala od razu po probie wlaczenia
  • Poziom 16  
    Chciałbym bardziej pomóc, ale nie pamiętam już dokładnie jak to konfigurowałem (mija 2 lata). W każdym razie wszystko znalazłem na stronach SMA i dałem radę mimo że nie jestem specjalnie zaawansowanym w tym temacie, ani nie znam niemieckiego, ani angielskiego. Instalator łączył się przez bluetooth, ja na początku również i o ile dobrze pamiętam w ten sposób skonfigurowałem sobie dostęp przez LAN (nadałem adres IP?). Aktualnie mogę się łączyć poprzez LAN korzystając z Sunny Explorer. Na smartfonie mam zainstalowany Sunny Portal, ale to do podglądu, nie konfiguracji.
    Spróbuj to trochę rozpracować: http://files.sma.de/dl/8494/Explorer-BA-en-17.pdf
  • Poziom 10  
    Temat start ale nie dokończony. Na początek napiszę jak się nie łączy to zmień laptopa bo programowi coś nie pasuje w windowsie. Druga sprawa STP 8000TL-20 i STP 12000TL-10 łaczą się ładnie po lanie. Do pełnej funkcjonalności Sunny Explorera potrzeba jeszcze Grid guard code i wtedy wszystkie opcje łatwo się zmienia.