Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy AQUA 1142D1S - sterownik do pralki

Misionh 03 Kwi 2017 22:26 609 2
  • #1 03 Kwi 2017 22:26
    Misionh
    Poziom 6  

Candy AQUA 1142D1S - sterownik do pralki
    Witam, szukam takiego sterownika do pralki Candy, sprawa wygląda tak:
    1. Grzałka nowa
    2. Nowy czujnik temp. Termik
    Napięcie na grzałce pojawia się przez ok 1-2 sek. i znika. Słychać jakąś prace na sterowniku, ale nie mam pojęcia co odpowiada za załączanie i odłączanie grzałki na tym sterowniku. Cykl powtarza się na każdym programie, generalnie pralka pierze na zimno... Szukam schematu albo porady dla pralki Candy Aquamatic Tempo mod: AQUA 1142D1 (SN: 3100543013370163)
    Ile powinien mieć KΩ czujnik temp. wody w temp. pokojowej skoro mój pokazuje ok 4,17KΩ, a jest to termik montowany w grzałce.

0 2
  • #2 03 Kwi 2017 23:38
    MDD
    Poziom 26  

Tam możesz spróbować poszukać modułu (north.pl). Co steruje i na razie co włącza grzałkę, a po przewodach będziesz wiedział i to.

0
  • #3 06 Kwi 2017 16:29
    Misionh
    Poziom 6  

Więc tak :
    Hydrostart sprawny
    Czujnik temp. sprawny
    Grzałka sprawna
    Wyczyszczony cała rura spustowa od bębna do pompy wraz z wężykiem hydrostartu

i teraz uwaga !!!

Po wymianie przekaźnika na module sterowniczym grzałka się załączyła ale tylko zagrzała wodę do ok 30 *C i się odłączyła na chwile obecną mam ten sam objaw co przed przeprowadzonymi diagnozami:
    Załącza grzałkę na 2 sek. Słychać jak rozłącza ja przekaźnik i pralka sobie leci z praniem na zimno .......

wygląda na to że moduł kaput. Przelutuje jeszcze kilka podzespołów i zobaczymy czy się moduł ogarnie..

Moduł to jakieś 350-450 zł. wiec brawo dla CANDY po 3 latach na śmieci ... zal.pl

Nowa pralka 1200 zł .

Chyba że ma ktoś jakieś pomysły ?

0