Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[PCB] Rodzaj papieru dla transferu chemicznego.

04 Kwi 2017 01:29 1377 2
 • Poziom 2  
  Witam, mam pewien problem związany z transferem chemicznym. Od kilku dni starałem wgłębić się w temat i przystąpiłem do kilku prób, niestety... Papier kredowy (zwykły,śliski) ma tendencje do pozostawania na płytce w dość obfitej ilości, jakość nie powala, dodatkowo druk nie przenosi się w całości. Duża część osób zachwala papier wykorzystany w Muratorze, więc postanowiłem to sprawdzić. Niestety nie posiadam własnej drukarki laserowej, na szczęście obok mojego domu znajduje się punkt ksero. Mimo, że z wydrukiem na zwykłym papierze kredowym nie było problemu to w przypadku stron z muratora właściciel punkty odmówił "z obawy przed ubrudzeniem bębna drukarki". Szukam jakiejś alternatywy dla wspomnianych stron z Muratora, jeżeli ktoś orientuje się jakim rodzajem papieru można je zastąpić będę wdzięczny za odpowiedz. W internecie natrafiłem na film przedstawiający omawianą metodę, twórca wspominał, że używa błyszczącego papieru powlekanego dedykowanego dla drukarek laserowych, niestety nigdzie nie mogłem takiego znaleźć. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
 • PCBway
 • Pomocny post
  Poziom 16  
  Pozostałości "kredy" bardzo ładnie zmywa się np. octem.
  Mi najlepiej termotransfer wychodź właśnie na "czystym " papierze kredowym. Ostatnio z ciekawości zrobiłem płytkę wykorzystując papier z ulotki i tam gdzie na papierze były ciemne pola farby zauważyłem mnóstwo micropodtrawień na miedzi po trawieniu.
  Nie polecam "pokolorowanych" papierów!
  Czytałeś ten wątek: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3302162.html ?
  Warto? Bo jakoś efekty na kolana nie powalają?
  A to czytałeś: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3312278.html? - według mnie szybciej, czyściej i napewno nie gorzej niż chemią.
 • PCBway
 • Pomocny post
  Poziom 29  
  Poszukaj w okolicy jakiegoś zakłady wykonującego szyldy reklamowe, często posiadają
  drukarkę do twardych powierzchni. Nadrukują bezpośrednio na laminacie
  Ja mialem to szczęscie i u siebie znalazłem , zanoszę tylko wyczyszczony laminat i
  projekt płytki w PDF. Szkoda że tą metodą tylko jednostronne płytki można zrobić