Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Poszukiwania pompy do wody 12V/230V

Contar323 04 Apr 2017 06:49 546 7
    Contar323
    Level 8  
    Szukam pompy do wody zasilaną 12V lub 230V. h=3m Ma ona służyć do "chłodzenia wodnego". Przy tym musi mieć wydajność na poziomie 300 l/h. Cena do 100zł. Można też połączyć 2 pompy szeregowo. Nie interesują mnie pompy do oczka wodnego czy inne zanużeniowe. Z góry dzieki
    User removed account
    Level 1  
    rafbid
    Level 33  
    Czy ma to być zamknięty obieg wody/płynu?
    Jaką moc trzeba schłodzić?
    Jak długo ma pracować pompa?
    Contar323
    Level 8  
    Obieg płynu zamknięty.
    Wentylator. Więc zapewne około 200 m3/h
    Pompa będzie podłączona do termostatu. Więc nie wiem dokładnie ile będzie pracować. Ale napewno około 12 godzin dziennie.
    User removed account
    Level 1  
    cooltygrysek
    Conditionally unlocked
    Witam. Wydajność pompki w układzie zamkniętym który będzie dość krótki i przy stosunkowo nie wielkiej średnicy węży nie ma tu wielkiego znaczenia. Zdecydowanie większe znaczenie ma chłodnica i jej wydajność wymiany termicznej, zastosowany wentylator itd. Ja kiedyś budując bloki wodne dla procesora, pamięci i grafiki zastosowałem małą chłodnicę z nagrzewnicy, błąd gdyż mała powierzchnia, później chłodnicę z silnika i tu był problem hałas wentylatora ale się spisywało. Ostatecznie podłączyłem pod kaloryfer i to był strzał w dziesiątkę w chłodne wieczory nawet grzało :-) Jedyny niewielki hałas powodowała pompka wodna. Warto tez zastosować szybkozłączka wodne ze spawarek, są one małe i można śmiało wmontować w obudowę co umożliwi szybkie rozłączenie układu chłodzenia.