Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mig200 mma igbt sterowanie silnika napędu

04 Kwi 2017 09:54 780 2
  • Poziom 13  
    Witam, zwracam się z prośbą do ekspertów od urządzeń spawalniczych. Problem polega na tym, iż znajomemu uszkodził się migomat jak w temacie. Uszkodzonym elementem okazał się tranzystor vt2-9z24. Po jego wymianie migomat działał prawidłowo, jednak po kilkunastu minutach pracy tranzystor uległ ponownemu uszkodzeniu. Analizując dołączony schemat zauważyłem niezgodność w połączeniach tego tranzystora. Zamienione są między sobą D i S i tu nasuwa się pytanie czy jest to błąd na schemacie czy w konstrukcji pcb.
    Poza tym diody i rezystory w układzie sterowania vt2 są sprawne.
  • PCBway
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Tranzystor o którym kolega pisze to V-MOS z kanałem typu ,,P''. Włączenie źródłem do dodatniego potencjału jest jak najbardziej prawidłowe. Należy sprawdzić sterowanie bramki oscyloskopem, dokonując pomiaru na elektrodach tranzystora. Druga możliwość - nabył Kolega tani tranzystor prod. Chińskiej.
    Jednak tani - coraz rzadziej jest synonimem określenia - wysokiej jakości.
  • PCBway
  • Poziom 13  
    Rozmieszczenie wyprowadzeń vt 2 okazało się prawidłowe ,wymiana tranzystora na taki sam lecz z innej dostawy i innych elementów jego sterowania przywróciło prawidłową pracę migomatu , jednak nie na długo bo po kilkunastu wł i wył. gł zasilania takie same uszkodzenie powróciło. Ze względu na czas klienta zamówiłem nowa płytkę , po jej zainstalowaniu migomat pracuje prawidłowo , jednak z powodu zbyt krótkiego okresu po naprawie trudno mi jest określić czy wszystkie uszkodzenia były zlokalizowane na wymienionej płytce.