Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kit AVT 2309 Wymiana LM 317 na LM 338

04 Kwi 2017 10:03 507 6
  • Poziom 9  
    Witam szanowne grono, chciałem zapytać czy przy wspomnianej podmiance jest potrzeba wymiany innych podzespołów na płytce ? Rozumiem iż rezystory od R8 do R12 dobieram odpowiednio do swoich potrzeb prądowych, a co z resztą ?
  • Poziom 23  
    Praktycznie zostaje wszystko to samo, sprawdź czy nie zamówiłeś sobie podróbki bo moje LM338 wytrzymują max 500mA :D
  • Poziom 9  
    Mam zamiar dokonać zakupu w AVT. I płytek i LM ów, mam nadzieję, że mają uczciwe towary.
  • Poziom 23  
    Potem jeśli chcesz wyższe napięcie to zmieniasz tylko potencjometr jeśli mają za mały.
  • Poziom 9  
    Owszem, potencjometr chcę dać wieloobrotowy. Obecnie szukam prostego rozwiązania, abym mógł łączyć dwie takie ładowarki szeregowo i równolegle. Najlepszy by był przełącznik.
  • Poziom 13  
    Witam serdecznie wszystkich,przepraszam z gory ze pisze tutaj,ale tematow AVT2309 jest juz kilka,wiec nie chcialem otwierac nowego...
    Mam nadzieje ze ten jeszcze nie umarl... :D ,nawiazujac do sedna sprawy to prosze szanownych kolegow o pomoc,mianowicie zrobilem wlasnie ten ukladzik,niby wszystko z grubsza OK,ale mam problem z ustawieniem napiecia na wyjsciu,max co moge ustawic to 11,4V przy obciazeniu wyjscia rezystorem 1k/5W a bez obciazenia to 11,6V.
    Polaczenia wykonane poprawnie,elementy sprawne,zastosowane trafko to toroid 50VA dowiniety z oryginalnie 12V na 15V... Napiecie zmierzone na kondensatorach 19V,napiecie na pinach ADJ-OUT na LM 1,29V ,rezystor R2 zmieniony z 820 na 360R,prosze o pomoc gdyz nie mam pojecia czemu nap. na wyjsciu jest za niskie... (dodam jeszcze ze na trafku 12V przed dozwojeniem bylo identycznie,tyle ze nap. na wejsciu LM bylo 17,5V).
    Z GORY WIELKIE DZIEKI ZA WSZELKA POMOC,POZDRAWIAM. :D
  • Poziom 10  
    Też się podepnę pod temat.
    Kupiłem zmontowany kit. Przez dłuższy czas napięcie miałem ustawione na 13.7V. Teraz widzę 15.3V a potencjometr działa tylko w przedziale +-0.2
    Zasilanie układu 18V bez zmian.
    Co to może być? Dodam że układ ostatnio stał na mrozie. Co najlepiej zmierzyć? Dzięki.