Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gorenje BM6340AX - Nie działający panel sterowania

04 Kwi 2017 10:58 1059 9
  • Poziom 10  
    Witam,

Zakupiłem dom z kuchenką mikrofalową GORENJE BM6340AX. Sprzęt jest jak nowy, niestety uszkodzeniu uległ panel sterowania GLANZ MSL375
    Znalazłem na north.pl taki panel w cenie ponad 300zł, razem z klawiaturą Link
    na aliexpress nie ma takiego modelu. Moje pytanie czy jest sens to dawać do naprawy, czy ktoś pomoże znaleźć coś taniej :/
    Gorenje BM6340AX - Nie działający panel sterowania17778746_1...5691_o.jpg Download (306.47 kB) Gorenje BM6340AX - Nie działający panel sterowania17797233_1...2634_o.jpg Download (382.54 kB)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 39  
    Wszystko zależy jak to wygląda na żywo, jeśli problemem są tylko popalone ścieżki i idzie wyczyścić laminat to można by spróbować naprawić.
    Jeśli pytasz czy warto oddać do serwisu to podejrzewam że nikt się nie podejmie naprawy i tylko powiedzą by kupić nowy panel.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Zależy jak jest z dostępnością tego przekaźnika, ale myślę że max 100zł, 150zł to już by było może i nawet przesada ale i tak taniej niż 300zł nowy.
  • Poziom 10  
    przekaźnik JZC-11F, 012-1H, 12VDC, 220/250V AC5A

czyli on do wymiany, plus zrobić z przewodów nowe ścieżki i powinno zadziałać :)
    Pewnie trzeba było by wylutować LCD , bo nie ma dojścia od jednej strony.
  • Poziom 39  
    I dokładnie wyczyścić laminat, węgiel przewodzi prąd wiec musi być tam czyściutko.
    Wyświetlacz dla wygody na pewno do wylutowania.
  • Poziom 10  
    @spinacz , a podpowiedz gdzie mogę ewentualnie znaleźć taką płytkę ? w north.pl mają jakieś zamieszenia z nią, a elektryk z moich okolic powiedział, że nie da się naprawić :/
  • Poziom 39  
    Szukaj identycznej mikrofali jakiejś używki. Chyba jedyne wyjście skoro płytka nie do odratowania, aczkolwiek ja osobiście bym ją spróbował ożywić ;)
  • Poziom 39  
    I jak tam kolego temat?
  • Poziom 10  
    Właśnie wracam po remoncie, wyjął mi życia kilka tygodni.
    Niebawem wysyłam do Ciebie