Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen c4 1.4 - czujnik poziomu paliwa citroen benzyna 1.4

pdusp 04 Kwi 2017 11:40 1017 4
  • #1 04 Kwi 2017 11:40
    pdusp
    Poziom 8  

Witam!
    Chętnie poznam wasze zdanie na temat nieprawidłowego działania czujnika paliwa w citroen c4 2005 benzyna.
    Objawia się to tym, że nie zaświeca się lampka rezerwy, a wskaźnik przy 200km do przejechania zatrzymuje się i nie schodzi niżej co jak doświadczenie pokazuje kończy się lawetą.

Samego czujnika paliwa nie można dokupić tylko w całości z pompą ok 400zł.

Czy jest szansa na naprawę tego czujnika? to jest jakiś pływak z potencjometrem?
    może jakiś osad, albo brud z paliwa go przytkał? czy nie warto szukać i od razu kupić na allegro jakąś używkę? Widziałem na youtube wymiana nie jest skomplikowana, boję się tylko że iskra podczas wymiany może stworzyć niebezpieczeństwo...

Proszę o poradę
    Pozdrawia
    Piotr

0 4
  • Pomocny post
    #2 04 Kwi 2017 12:59
    Przemek2011
    Poziom 16  

Wyjmij tą pompę paliwa i zobacz jak wygląda. Możesz ją zawsze podłączyć na krótko po wyjęciu i zobaczyć czy czujnik zadziała.

0
  • #3 04 Kwi 2017 14:03
    pdusp
    Poziom 8  

W naprawach elektroniki samochodowej nie mam doświadczenia. Proszę powiedzieć czy uda się odkręcić pompę przy użyciu śrubokręta i młotka lekko przesuwając nakrętkę bez specjalnej opaski do zdejmowania?
    Na co praktycznie zwrócić uwagę w czasie demontażu?
    Pozdrawia
    Piotr

0
  • #4 04 Kwi 2017 14:27
    Przemek2011
    Poziom 16  

Nie wiem jak jest zamontowana ta pompa akurat w tym modelu, ale zapewne młotek i śrubokręt może nie wystarczyć. Co do samego młotka to lepiej uważać z jego używaniem, aby tej pompy nie uszkodzić.
    Uważaj również aby podczas próby demontażu nie wpadły Ci żadne rzeczy do baku, bo później będziesz miał problem z ich wyjęciem. Przygotuj sobie na pewno jakiś np. stary ręcznik aby nie zabrudzić tapicerki benzyną. Co do samej pompy jest tam pływak z czujnikiem który mógł ulec zabrudzeniu i może wystarczy go przeczyścić albo uległ uszkodzeniu i będzie trzeba wymienić całą pompę.

0
  • #5 05 Kwi 2017 15:32
    pdusp
    Poziom 8  

Wczoraj dobrałem się do tej pompy, nie wymontowałem jej bo mocno siedzi.
    Potrzebny jest jakiś specjalny uchwyt do wyciągania łożysk albo jakiś patent na jego bezpieczne wykręcenie?

0