Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czajnik elektryczny swieci a nie grzeje

04 Kwi 2017 12:46 3213 3
  • Poziom 10  
    Witam od wczoraj mam problem z czajnikiem .
    Otóż swieca diody a nie grzeje płyta sprawdziłem miernikiem i prąd do płyty grzewczej dochodzi . Za bardzo nie wiem jak sprawdzić rezystancje ,wiec przełączyłem na mierniku zakres na 200 ohm przyłożyłem do grzałki oczywiście na wyłączonym czajniku i cały czas miernik pokazuje 1 , natomiast na włączonym czajniku wyniki skaczą
    Czy ktoś moze podpowiedzieć czy dobrze mierze,a moze wynika to wszystko ze spalonej płyty ??
  • Specjalista AGD
    siejson napisał:
    wiec przełączyłem na mierniku zakres na 200 ohm przyłożyłem do grzałki oczywiście na wyłączonym czajniku i cały czas miernik pokazuje 1

Więc przepalona grzałka.
  • Poziom 35  
    Tak jak napisał Kolega powyżej.

siejson napisał:
    wiec przełączyłem na mierniku zakres na 200 ohm przyłożyłem do grzałki oczywiście na wyłączonym czajniku i cały czas miernik pokazuje 1 , natomiast na włączonym czajniku wyniki skaczą

Nie wolno podłączać napięcia podczas pomiaru rezystancji - grozi uszkodzeniem miernika.

• Specjalista AGD
    Dokładnie jak kolega wyżej,
    Domniemam, że jest to typowy chiński miernik, który zapewne już nie działa, dlatego w tym momencie ciężko jest stwierdzić czy ów wskazania są prawidłowe..

Miałem kilka dni temu czajnik, całkowita chińszczyzna z identycznym objawem / Uszkodzony okazał się termostat.

Warto jeszcze raz skontrolować na pewnym mierniku pomiary bez podłączania prądu.