Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Black Decker - Czy da sie naprawić ten filtr?

yelli 04 Apr 2017 12:55 624 5
    yelli
    Level 4  
    Odkurzacz Black&decker ma porwany filtr ale działa. Filtr jest dosyć drogi dlatego mam pytanie - czy da sie naprawić ten filtr?
    I czy ten filtr powoduje ze odkurzacz słabiej wciąga?
    Black Decker - Czy da sie naprawić ten filtr? Black Decker - Czy da sie naprawić ten filtr? Black Decker - Czy da sie naprawić ten filtr? Black Decker - Czy da sie naprawić ten filtr?
    krisxxl
    Level 27  
    Witam

Próbować można, ale nie sądzę, żeby efekt końcowy był zadowalający. Możesz próbować dobrać jakiś wkład z innego filtra HEPA, rozebrać ten filtr i próbować wymienić wkład. Czy Ci się uda i czy to będzie szczelne? Nie wiem. Raczej odżałowałbym parę groszy i kupił nowy filtr, dedykowany do tego modelu. Ewentualnie poszukałbym zamiennika. Naprawa to "rzeźba w miękkim materiale".

Pozdrawiam

Krystian
    E8600
    Level 39  
    Raczej tylko wymiana poszukaj zamiennika. Ja u siebie w odkurzaczu stosuje kąpiel wodną z mydłem na taki filtr i pędzelek idzie go wyczyścić/zregenerować a nie od razu wymieniać. Mimo że filtr jest papierowy to nie rozpuszcza się w wodzie testowane ;)
    krisxxl
    Level 27  
    Witam

E8600 wrote:
    Ja u siebie w odkurzaczu stosuje kąpiel wodną z mydłem na taki filtr i pędzelek idzie go wyczyścić/zregenerować a nie od razu wymieniać. Mimo że filtr jest papierowy to nie rozpuszcza się w wodzie testowane ;)

Być może masz rację, ale ten konkretny egzemplarz jest porwany, więc czyszczenie mu nie pomoże.

Pozdrawiam

Krystian
    michu14031
    Level 14  
    Możesz albo kupić nowy filterek albo naprawić ten z wykorzystaniem innego filtra, mianowicie ze starego usunąć wkład papierowy należy uważać ażeby koszyczka nie połamać, i dociąć z innego filtra, np od seicento
    E8600
    Level 39  
    Dlatego napisałem,
    E8600 wrote:
    Raczej tylko wymiana poszukaj zamiennika.

A info o czyszczeniu jest na przyszłość aby przedłużyć eksploatację po wymianie filtra.