Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Black Decker - Czy da sie naprawić ten filtr?

yelli 04 Kwi 2017 12:55 240 5
  • #1 04 Kwi 2017 12:55
    yelli
    Poziom 4  

Odkurzacz Black&decker ma porwany filtr ale działa. Filtr jest dosyć drogi dlatego mam pytanie - czy da sie naprawić ten filtr?
    I czy ten filtr powoduje ze odkurzacz słabiej wciąga?
    Black Decker - Czy da sie naprawić ten filtr? Black Decker - Czy da sie naprawić ten filtr? Black Decker - Czy da sie naprawić ten filtr? Black Decker - Czy da sie naprawić ten filtr?

0 5
  • #2 04 Kwi 2017 13:08
    krisxxl
    Poziom 27  

Witam

Próbować można, ale nie sądzę, żeby efekt końcowy był zadowalający. Możesz próbować dobrać jakiś wkład z innego filtra HEPA, rozebrać ten filtr i próbować wymienić wkład. Czy Ci się uda i czy to będzie szczelne? Nie wiem. Raczej odżałowałbym parę groszy i kupił nowy filtr, dedykowany do tego modelu. Ewentualnie poszukałbym zamiennika. Naprawa to "rzeźba w miękkim materiale".

Pozdrawiam

Krystian

0
  • #3 04 Kwi 2017 13:17
    E8600
    Poziom 34  

Raczej tylko wymiana poszukaj zamiennika. Ja u siebie w odkurzaczu stosuje kąpiel wodną z mydłem na taki filtr i pędzelek idzie go wyczyścić/zregenerować a nie od razu wymieniać. Mimo że filtr jest papierowy to nie rozpuszcza się w wodzie testowane ;)

0
  • #4 04 Kwi 2017 13:21
    krisxxl
    Poziom 27  

Witam

E8600 napisał:
    Ja u siebie w odkurzaczu stosuje kąpiel wodną z mydłem na taki filtr i pędzelek idzie go wyczyścić/zregenerować a nie od razu wymieniać. Mimo że filtr jest papierowy to nie rozpuszcza się w wodzie testowane ;)

Być może masz rację, ale ten konkretny egzemplarz jest porwany, więc czyszczenie mu nie pomoże.

Pozdrawiam

Krystian

0
  • #5 04 Kwi 2017 13:24
    michu14031
    Poziom 13  

Możesz albo kupić nowy filterek albo naprawić ten z wykorzystaniem innego filtra, mianowicie ze starego usunąć wkład papierowy należy uważać ażeby koszyczka nie połamać, i dociąć z innego filtra, np od seicento

0