Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

7PORTS USB - HUB USB - 7 portowy jak to działa?

mrolo 04 Kwi 2017 17:11 1128 8
  • #1 04 Kwi 2017 17:11
    mrolo
    Poziom 19  

Witam kupiłem 7 portowy HUB USB na allegro. Kupiłem bo chciałem zaktualizować win8 na win 10 na tablecie WOO. Tam jest tylko 1 port mini USB. Jak już przyszedł zacząłem się zastanawiać nad użytkowaniem tego HUBA oraz jak on w ogóle działa?
    Czy jest możliwe podłączenie HUBa USB do ładowarki 230V a z niego tablet i np dysk twardy? Czy dysk będzie widoczny przez tablet? gdyby to był rozgałęźnik prądowy to nie miało by to znaczenia ale jak jest w takich przypadkach? Hub posiada gniazdo pod zasilacz nie dołączony w komplecie.

Docelowo chciałbym podłączyć myszkę, klawiaturę może jakąś sieciówkę i zasilanie.

pozdrawiam

7PORTS USB - HUB USB - 7 portowy jak to działa?

• #2 04 Kwi 2017 17:29
    Ture11
    Poziom 33  

Przede wszystkim sprawdź kolego, czy Twój hub jest USB2.0 - bo pod tym samym wyglądem sprzedawane są różne huby, a rozróżnia się je po opakowaniu. Miałem przyjemność z identycznym hubem, a nawet dwoma - było napisane USB2.0, a obsługiwało transfer jak w 1.1 (czyli tzw. full speed). Huby rozróżnia się po opakowaniu lub scalaku. Jeśli sprzedawany był w opakowaniu plastikowym z wkładką, to najpewniej USB HS, natomiast jeśli był dostarczony w folii Anty-ESD, to wtedy najpewniej jest tylko USB FS. Rozróżnić można je też po wnętrzu - szybszy hub ma scalak z nóźkami, a wolniejszy - ma scalak zalewany (taką kropę na laminacie).

Jeśli Twój tablet obsługuje OTG, huby i dyski zewnętrzne, no i masz specjalny kabelek OTG, to jest jakaś tam szansa, że dysk będzie widoczny pod tabletem - o ile oczywiście tablet podłączysz do tego wyprowadzonego kabla, a dysk do któregoś z gniazd, plus do tego zasilacz -by HUB stał się hubem aktywnym.

• #3 04 Kwi 2017 20:26
    mrolo
    Poziom 19  

Dużym minusem tabletów nie wiem czy wszystkich jest ładowanie przez port USB (jedyne gniazdo). W sumie pytam czy można "ssać" z HUBa a nie tworzyć HUBa z tabletu. Pewnie zadziała po rozgałęzieniu z tabletu chodziło mi o sytuację gdzie tablet będzie jednocześnie zasilany z HUBa (dłużej będzie można pracować) i z tego samego urządzenia równolegle zobaczy dysk. Może niezbyt jasno opisuję... Mój tablet to WOO Antares mający niezbyt pochlebne opinie ;-) Co do HUBa z przesyłka i przejściówka na mini USB zapłaciłem 18,60 miało być tanio. Jutro będę miał opcję podłączenia w pracy i się przekonam.
    pozdrawiam.

• #4 04 Kwi 2017 21:44
    Heinzek
    Specjalista Sieci, Internet

mrolo napisał:
    Czy jest możliwe podłączenie HUBa USB do ładowarki 230V a z niego tablet i np dysk twardy? Czy dysk będzie widoczny przez tablet?

To tak nie zadziała. HUB ma jeden port(wtyk) którym łączy się z urządzeniem a 7 portów do których można podłączyć różne urządzenia które będą widoczne tylko w jednym urządzeniu (do którego podłączony jest wtyk)

Nie wiem jak jest rozwiązane zasilanie w tym HUBie ale jeśli działa on bez podłączenia dodatkowego zasilacza to pewnie zasilanie przechodzi w obie strony i tablet też będzie ładowany przez HUB, ale to już musisz sam sprawdzić.

• #5 17 Sie 2017 12:10
    wnoto
    Poziom 30  

I jak to w końcu działa ? chodzi mi o fragment
    "ale jeśli działa on bez podłączenia dodatkowego zasilacza to pewnie zasilanie przechodzi w obie strony i tablet też będzie ładowany przez HUB"

• #6 17 Sie 2017 12:38
    Heinzek
    Specjalista Sieci, Internet

wnoto napisał:
    I jak to w końcu działa ? chodzi mi o fragment
    "ale jeśli działa on bez podłączenia dodatkowego zasilacza to pewnie zasilanie przechodzi w obie strony i tablet też będzie ładowany przez HUB"

Tak to pewnie działa ze zasilania wszystkich portów USB są razem połączone. Nie dotyczy to jednak linii transmisyjnych.

• #7 17 Sie 2017 12:52
    jprzedworski
    Poziom 34  

mrolo napisał:
    Hub posiada gniazdo pod zasilacz nie dołączony w komplecie.
    Przy tej liczbie portów bez zasilacza raczej się nie da pracować.

• #8 13 Paź 2017 16:57
    rafdyd
    Poziom 12  

W tym Hub-ie masz 7 portów USB. Jeżeli nie jest to HUB aktywny (z dedykowanym zasilaniem zewnętrznym, to niestety nie wykorzystasz wszystkich portów jednocześnie. Po prostu napięciowo to nie wydoli. Czy ten HUB ma wejście na zasilacz?

• #9 14 Paź 2017 07:16
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

mrolo napisał:
    z niego tablet i np dysk twardy? Czy dysk będzie widoczny przez tablet? gdyby to był rozgałęźnik prądowy to nie miało by to znaczenia ale jak jest w takich przypadkach? Hub posiada gniazdo pod zasilacz nie dołączony w komplecie.

Docelowo chciałbym podłączyć myszkę, klawiaturę może jakąś sieciówkę i zasilanie.

Wszystko zależy od tego, czy tablet zainstaluje sterowniki od owych sprzętów.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME