Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

układ zasilający do generatora HHO z sieci 230VAC

SmokE88 04 Kwi 2017 18:23 1236 15
  • #1 04 Kwi 2017 18:23
    SmokE88
    Poziom 9  

Witam.

Chcę zbudować dość spory generator HHO i chcę go zasilić bezpośrednio z sieci 230VAC

proszę o wypowiedzi o poprawności budowy takiego układu oraz o porady (co dodać, co zmienić)

Na początku układu chcę zastosować regulator mocy np Link

Następnie mostek Link

w tym miejscu powinienem już uzyskać napięcie stałe tętniące w celu stabilizacji napięcia myślę aby użyć kondensatora (czy może mi ktoś podpowiedzieć jakiego kondensatora mam użyć ?? )

Myślę że generator nie powinien pobierać więcej prądu niż 2kW

Czy mogę prosić o wasze sugestie, opinię i pomoc ;)

Pozdrawiam.]Link[/url]

• #2 05 Kwi 2017 18:04
    _jta_
    Specjalista elektronik

Ten regulator jest na triaku, a pewnie generator HHO potrzebuje dopasowywania się napięcia źródła zasilania - a triak od chwili włączenia ma bardzo mały spadek napięcia, więc prąd będzie gwałtownie narastał - myślę, że taki układ zasilania powinien zawierać dławik, i ten dławik będzie duży.

• #3 05 Kwi 2017 18:16
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 41  

SmokE88 napisał:
    Chcę zbudować dość spory generator HHO i chcę go zasilić bezpośrednio z sieci 230VAC
    Bzdury. Generator HHO (ewentualnie OHH!! :D ) potrzebuje niskiego napięcia, a sporego prądu. A wiec albo zasilacz PWM (impulsowy), albo transformator obniżający napięcie, prostownik, a w obwodzie uzwojenia pierwotnego transformatora regulator fazowy.

• #4 05 Kwi 2017 19:04
    _jta_
    Specjalista elektronik

Zapewne autor tematu chce połączyć 100+ cel szeregowo... Swoją drogą, po co mu taka moc? Jakieś urządzenie dla przemysłu? Spawarka, i to nie mini?

• #5 05 Kwi 2017 19:08
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 41  

@_jta_ Było o tym na Forum niedawno - minispawarka tlenowo - wodorowa. Poszukaj, dość dokładnie się ustosunkowałem do tego pomysłu. Separacja gazow, magazynowanie ich, zabezpieczenia. etc.

• #6 09 Maj 2017 21:53
    SmokE88
    Poziom 9  

Czyli lepiej mniejsze napięcie a wyższy amperaż ?
    Obecnie swój "mniejszy mode"l zasilam zasilaczem serwerowym DPS-800GB
    generator składa się z 21cel podłączone w układzie -nnnn+nnnn-nnnn+nnnn-
    uzyskałem wynik 120L/h przy 12v i 35A roztwór o stężeniu 4% KOH.
    brak pomiaru temp ale sądzę iż generator oscylował w granicach 45-50C, podłączyłem mały palnik HHO który ładnie pracuje. Chciałem wcześniej połączyć szeregowo 2 zasilacze DPS-800GB w celu uzyskania wyższego napięcia lecz za każdym razem 2gi zasilacz padł zaraz po podłączeniu (2gi zasilacz zawsze był odseparowany od obudowy, FLOAT). Na YT jest wiele generatorów zasilanych 230V.

Może mi ktoś pomóc skonstruować takie zasilanie? Mogę zapłacić za pomoc / skonstruowanie takiego zasilania =]

• #7 10 Maj 2017 00:20
    _jta_
    Specjalista elektronik

Mi z obliczeń wychodzi, że można uzyskać 22 L/h (to zaledwie 1.3 g H2) przy 35A i jednym ogniwie - a ile masz połączonych szeregowo? Nie rozumiem twojego oznaczenia układu. Przy 12V pewnie można z 5 i więcej - 5 powinno dać 110 L/h (dla objętości mierzonej w "warunkach normalnych", czyli 0°C i 1013hPa).

• #8 10 Maj 2017 17:40
    SmokE88
    Poziom 9  

Jak ty to liczysz ?? :> Tak z ciekawości.

Hmmm.... czego nie rozumiesz ?? Moj generator jest zbudowany z 4ech ogniw w ukłądzie -NNNN+. Czyli cały generator jest zbudowany w następujący sposób

-NNNN+NNNN-NNNN+NNNN-

Link

link przedstawia mój generator

• #9 10 Maj 2017 23:43
    _jta_
    Specjalista elektronik

Tego, jak liczyć, uczono w szkole podstawowej... Ale nie wiem (mogę zgadywać), co oznacza -NNNN+.

• #10 11 Maj 2017 01:33
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 41  

SmokE88 napisał:
    Może mi ktoś pomóc skonstruować takie zasilanie? Mogę zapłacić za pomoc / skonstruowanie takiego zasilania =]
    Transformatorów np. toroidalnych już zabrakło ? Mostków prostowniczych ? Musi być akurat PWM ?
    SmokE88 napisał:
    ink przedstawia mój generator
    link, jak link, ale może jakieś fotografie Twojego generatora poprosimy, skoro juz dziala?. A może Kolega tylko Fantasmagorie jakieś snuje ? Bo widzi Kolega, zawsze zdjecia wiecej danych zawieraja o urzadzeniu, niz linki i opisy własne.

• #11 11 Maj 2017 12:56
    komatssu
    Poziom 28  

Zamiast zawracać sobie głowę palnikami na HHO i mało wydajnymi wytwornicami które lubią wybuchać, czy nie lepiej zbudować palnik plazmowy na wodę, gdzie gazem plazmotwórczym jest para wodna?

• #12 06 Lip 2017 22:23
    pskal32
    Poziom 11  

Witam. Wtrącę swoje 3 grosze do tematu HHO. Nie wiem, kto pierwszy rozpoczął akcję, ale reszta idzie według mnie błędnym tropem.
    Coraz lepsze materiały, coraz więcej amper. Tylko po co?
    Producenci akumulatorów wycofują z produkcji akumulatory z płytami ołowiowymi z dodatkiem antymonu i zastępują je płytami z dodatkiem wapnia. Dlaczego? Bo ołów z dodatkiem antymonu powoduje gazowanie elektrolitu.
    Wiecie chyba, jak działa akumulator i co się dzieje przy jego przeładowaniu? Wydzielają się duże ilości wodoru i tlenu. Najlepszy generator HHO pobiera najmniej prądu.
    Spróbujcie sami wykonać taki generator na płytkach ze stopu drukarskiego zalanych elektrolitem. Przekonacie się sami. Naładowany gazuje aż miło. Nie zamarza, elektrody szybko się nie zużywają, elektrolit jest czysty. Wystarczy woda demineralizowana. Można zastosować akumulator stary i najlepiej zasiarczony, aby ołowiowy z antymonem a nie z wapniem.
    Polecam ostrożność, bo akumulator wybucha dość gwałtownie.
    Nie pytajcie o wydajność, bo nie sprawdzałem. Nie jeżdżę na tym, bo żona głównie korzysta z samochodu. Sprawdziłem w warunkach domowych eksperymentalnie i działa.
    Do zasilania użyłem zasilacza od laptopa 230V/19V 3,6 A na trzy akumulatory i wystarcza.
    Pozdrawiam.

• #13 06 Lip 2017 23:08
    _jta_
    Specjalista elektronik

Woda zdemineralizowana jako elektrolit? Nawet kranówa ma całkiem spory opór (studenci w akademiku gotowali wodę na herbatę zanurzając w niej dwie żyletki Polsilver podłączone do 220V~), a zdemineralizowana dużo większy, co powoduje duży spadek napięcia. A dobry elektrolizer to taki, który ma jak najmniejszy spadek napięcia na ogniwo przy dużym gazowaniu: bardzo dobry ma poniżej 1.6V, dobry ma 2.0V, akumulator kwasowy ma 2.5V.

• #14 08 Lip 2017 06:38
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 41  

pskal32 napisał:
    Do zasilania użyłem zasilacza od laptopa 230V/19V 3,6 A na trzy akumulatory i wystarcza.
    Pozdrawiam.
    Do produkcji HHO w wystarczającej do pracy silnika ilości ? OHOHO. :D, bo jak widzę, o samochodzie piszesz. Na marginesie, kiedy skonczą się wreszcie te bzdury, czyli moda na nie przeminie ? Ale... podobno w Polsce paliwo podrożało, to moda na HHO powroci jak bumerang Aborygenowi.

• #15 22 Lip 2017 06:11
    pskal32
    Poziom 11  

Powinieneś wiedzieć, co to elektrolit. Powinieneś też wiedzieć, że akumulatory uzupełnia się wodą demineralizowaną lub destylowaną.
    Wodę gotują Ci, którzy ładują 50A pomiędzy płytki. Wychowałeś się już chyba na akumulatorach żelowych i nie wiesz jak wygląda normalny długo działający akumulator.
    Akumulatory połączone równolegle.
    Pozdrawiam.

Dodano po 6 [minuty]:

Dla wydajniejszej pracy w akumulatorach nie powinno panować ciśnienie, lecz podciśnienie. Łatwo rekombinują gaz w elektrolit.

• #16 23 Lip 2017 13:28
    _jta_
    Specjalista elektronik

Jeśli o mnie chodzi, to akurat wiem. I "trochę" więcej. Ale to, co ty piszesz, to taki bełkot, że nie wiadomo, o co ci chodzi.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME