Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulator żelowy 12v 7Ah

04 Kwi 2017 19:12 1134 17
  • Poziom 4  
    Witam. Pół roku temu kupiłem nowy akumulator, podłączyłem i działał do teraz, przy rowerze własnej konstrukcji: wzmacniacz, ledy. Ale na jedną noc zapomniałem wyłączyć wmacniacza, i szumiał tak sobie. Rano patrze a napięcie na akumulatorze 7,40V no i co teraz !!!! ładownie malutkim prądem, 300mA nic nie daje (akumulator ładuje się do 13,8V , ale po pdłączeniu diody(12v) napięcie bardzo szybko spada).
    Czy da się coś jeszcze zrobić, jeżeli tak to proszę o odpowiedź. (jestem zdruzgotany, akumulatory są drogie !!!!!! :cry: )
  • Poziom 7  
    podłącz go pod prostownik jak długo ładowałeś go tym prądem 300mA?
  • Poziom 34  
    fifi_22 napisał:
    ładownie malutkim prądem, 300mA
    skoro piszesz ,, malutkim" to jakim normalnie ładowałeś? Spróbuj nominalnym dla tego akumulatora i przytrzymaj kilka godzin pod napięciem ok14V może się obudzi. Swoją drogą na rower taki akumulator jest trochę za ciężki nie lepiej poszukać czegoś Li-lon i oszczędnego i taniego wzmacniacza takiego jak stosowane w niewielkich głośnikach przenośnych.
  • Poziom 7  
    Spróbuj go podłączyć pod prostownik na noc, jeżeli nic nie pomoże to smalcem i do psa xddd
  • Poziom 4  
    przypominam, że akumulatory zawrają żrące substancje, wiendz pies......
    A tak poważnie, jakieś rozwązania konwencjonalne, niekonwencjonalne , humanitarne, niehumanitarne ???
  • Poziom 43  
    fifi_22 napisał:
    300mA nic nie daje (akumulator ładuje się do 13,8V , ale po pdłączeniu diody(12v) napięcie bardzo szybko spada).
    Był akumulator i go nie ma.....zwyczajnie się skończył, skoro wykazuje takie parametry.
  • Poziom 29  
    On potrzebuje "Szajtan maszyny" od ruskich, jest w wątku "desulfator". Można też spróbować zasilaczem laboratoryjnym zapodać 30V z ograniczeniem prądowym na 1-2A. Gdy zacznie brać prąd, ograniczyć napięcie i ładować małym prądem.
  • Poziom 29  
    Akumulator, nie jest istotą, nie ma stanu życia i śmierci.
    Ma rezystancję wewnętrzną, większą lub mniejszą i są sposoby by na nią wpływać.
  • Poziom 9  
    Twój akumulator dotarł do kresu swego żywota.
  • Poziom 29  
    Krzysztof Kamienski napisał:
    Wlodek22 napisał:
    Ma rezystancję wewnętrzną, większą lub mniejszą i są sposoby by na nią wpływać.
    W żelowym, hermetycznym ? Jakież to ? :?:

Poszukaj, nie ma potrzeby tego powielać.
    Ps: on nie jest ani żelowy, ani hermetyczny
  • Poziom 29  
    Krzysztof Kamienski napisał:
    fifi_22 napisał:
    Akumulator żelowy 12v 7Ah
    @Wlodek22 A kuku :D

Robisz z forum piaskownicę.
    Poproś autora o zdjęcie akumulatora jak masz wątpliwości.
  • Poziom 38  
    fifi_22 napisał:
    ładowałem ok 2 dni, aż prąd spadł do 100mA.
    Normalnie prąd spada poniżej 50mA.
    Nie liczyłbym na regenerację. Kup zabezpieczenie przed rozładowaniem aku.
    (albo sam zrób)
  • Poziom 34  
    Te ,,korki" nie służą do nalewania elektrolitu, służą one do zabezpieczenia akumulatora przed rozerwaniem przez mogące powstać ciśnienie w akumulatorze przez np. przeładowanie. Dolewanie elektrolitu, czy wody destylowanej może dać chwilowe pozorne efekty ale nie ma to sensu, akumulator po takim zabiegu niestety nie odżyje.