Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] LCD HY28A nie mogę odpalić

04 Kwi 2017 19:31 738 4
  • Poziom 16  
    Witam,

Zanim zacznę wstawiać kod dla AVR Xmega, za pomocą którego nie mogę zainicjować wyświetlacza, chciałem się dowiedzieć, którą wersję posiadam?

Z tyłu napisane jest

Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

przy czym nigdzie nie jest napisane, czy jest to wersja LCDA czy LCDB, bo z lektury w Inernecie wynika, że nazwa HY28A jest dla obu tych wersji.
    Próbuje napisać kod jak dla wersji 16-bit, gdyż po wyglądzie płytki widzę, że do pinów danych dochodzą jakieś ścieżki.

Czy ktoś spotkał się z takim oznaczeniem tego wyświetlacza?
  • Poziom 23  
    Raczej sterowanie 16 bit, zrób zdjęcie i pokaż.
  • Specjalista - Mikrokontrolery
    http://www.m0nka.co.uk/?m=201404
    Cytat:
    It is important to check what type of LCD you have. The HY28 LCD so far has three versions – serial only, parallel only and the latest model – dual support (interface select via 0 ohm resistors). The first two are named the same (HY28A), the difference is that the interface that is not in use is not connected on top layer. The dual version is named HY28B, the problem with this one is that the SPI bus is not on the same pins as the previous two versions and not compatible with the UI board revision 0.1 and 0.2. To make this work, before soldering, some traces cutting is needed. As far as the parallel interface, it is not supported in the mcHF firmware yet. On my

Sprawdź miernikiem czy piny D0-D15 mają diody na wejściach do masy i zasilania i będziesz wiedział jaką wersję masz.
  • Poziom 16  
    Dotarłem także do dokumentacji HY28A i napisy są identyczne jak na moim wyświetlaczu, a tam producent pisze, ze jest z SPI, tak więc wygląda na to, że nie trafiłem. A chodzi o diody zabezpieczające wejścia, zamontowane zaporowo?

EDIT

Posprawdzałem miernikiem, piny D0..D15 są puste, jedynie pin RESET ma diody zabezpieczające, no i piny SPI, tak więc ten wyświetlacz jest sterowany za pomocą SPI. Tematu nie zamykam, bo jak go odpalę, to wrzucę tu kod dla potomnych.
  • Poziom 16  
    Tak, jak powyzej, wyswietlacz jest wersją SPI.