Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] speedfight 3 - jedzie tylko 20km/h

05 Kwi 2017 11:45 609 2
  • Poziom 2  
    Witam .Mam problem bo to mój pierwszy skuter,a na temat motoryzacji nic nie wiem.
    A więc skuter jak ruszam to manetke muszę wziąć prawie do samego dołu,ale to może normalne.Tylko jak już się rozpędzi to tylko do 20 km/h i nic więcej.Prawdopodobnie po zimie stał . Porzedni właściciel pyta czy baterie naładowałem.Nie wiem co mam zrobić i gdzie zajrzeć , a jest jeszcze jedna cienka czarna rurka plastikowa ,wychodzi gdzieś koło gażnika -ale nigdzie nie wchodzi .
    zgóry dziękuję za jakieś podpowiedzi.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Kolego trochę mało danych podałeś o skuterze tj. czy jest to 2T czy 4T. Jeśli silnik wchodzi na obroty i nie "ciągnie", to może uszkodzony jest wariator, pasek napędowy lub sprzęgło. Możesz sprawdzić poprawność działania tej przekładni demontując lewy dekiel silnika. Po uruchomieniu silnika i zmianie obrotów z niskich na wysokie (i odwrotnie) pasek napędowy powinien płynnie zmieniać położenie.
    W przypadku zbyt "słabego" silnika 2T, możesz sprawdzić ciśnienie w cylindrze, natomiast w 4T dodatkowo szczelność zaworów i ich luzy.
    Poczytaj na te tematy na forach.
  • Poziom 2  
    Wymieniłem wariator , tulejki w środku były zużyte ;)