Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Baza danych MSSQL2014 i MSSQL2005, import export.

Amek42 05 Kwi 2017 12:14 276 3
  • #1 05 Kwi 2017 12:14
    Amek42
    Poziom 5  

Witam,

korzystam w firmie z programu elisoft, który pracuje na bazie msssql 2005, import/export danych mogę wykonać z poziomu programu (aż zareklamuję jakby ktoś szukał tanio i dobrze, dożywotnio za 200zł nieograniczone stanowiska magazyn+crm+sprzedaż)
    Z powodu restrukturyzacji i zgodności z importem do księgowego decydujemy się na subiekta.
    Ale szczerze przyznam, że 500zł za kupno programu od firmy zewnętrznej który importuje dane xls/csv do bazy, jest po prostu śmiesznie, zastanawiam się czy jak poznam strukturę bazy będę mógł ręcznie przekopiować z poprawną nazwą tabel, dane do server MSSQL 2014 tak żeby czytał je subiekt.

0 3
  • #2 05 Kwi 2017 14:56
    czuker
    Poziom 24  

a nie daje się standardowymi narzędziami do mssql 2005 zrobić backupu danych, a potem tymi samymi odtworzyć w mssql2014? przecież na pewno są nakładki nawet graficzne do mssql, choćby heidisql
    wg mnie jest to możliwe.
    Trzeba poznać strukturę bazy na 2005 oraz strukturę bazy na 2014. Niestety bazy mogą się od siebie różnić i wtedy proste kopiowanie tabel nie wystarczy, ale z odpowiednia doza samozaparcia jest to do zrobienia

0
  • #3 06 Kwi 2017 08:16
    Amek42
    Poziom 5  

masz może jakieś linki do lektury ?

0
  • #4 06 Kwi 2017 09:24
    czuker
    Poziom 24  

ale do lektury czego?
    Bo rozpoznanie struktury bazy danych należy przeprowadzić samemu w oparciu o własną wiedzę (może właśnie za to się płaci te 500pln za zewnętrzny program). Bez podstawowej znajomości relacyjnych baz danych będzie niełatwo.
    Sam program do zarządzania o którym pisałem jest na www.heidisql.com
    Elisoft raczej nie rozpowszechnia informacji o strukturze bazy i relacjach.

0