Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chevrolet - czujnik temperatury oleju w automatycznej skrzyni biegow, gdzie ?

05 Kwi 2017 12:57 2580 7
  • Poziom 9  
    Witam,

Jako,ze duzo naczytalem sie o przegrzanych automatycznych skrzyniach w samochodach z USA, postanowilem zamontowac wskaznik temperatury oleju w mojej skrzyni 4l60e. Pytanie moje, w ktorym miejscu pomiar bedzie najbardziej miarodajny ? Chcialem go zamontowac na przewodzie, ktory idzie od skrzyni do chlodnicy oleju ale mam problem ze znalezieniem odpowiedniego trojnika, ktory moglbym zalozyc bez ciecia przewodow.
    Drugi wiec pomysl, to montaz w misce olejowej ale czy to ma sens ? W misce olej ma zapewne nizsza temperature, niz w samej skrzyni ? Co o tym myslicie ?

Pozdrawiam
    Pawel
  • Poziom 30  
    Gdzekolwiek zainstalujesz czujnik to bedziesz musial sie przyzwyczaic do jego wskazan.
    Przy normalnej jezdzie bedzie w ci wskazywal jakas w miare stabilna temperature.
    Jak bedziesz deptal to zaobserwujesz wyzsza jak w frytkownicy ;-)
  • Pomocny post
    Spec Automatyczne skrzynie biegów
    Czujniki temperatury oleju w automatycznych skrzyniach biegów montowane są przy płycie zaworowej lub w samej płycie.
  • Poziom 9  
    Dzieki za info. U mnie niestety nie ma takiego czujnika fabrycznie. Mysle, ze wiec w misce olejowej tez nie bedzie zle. Moze wskazania beda troche nizsze ale jakis pogalad bede mial.

Pozdrawiam
    Pawel
  • Spec Automatyczne skrzynie biegów
    Jest, tylko nie wiesz gdzie: Chevrolet - czujnik temperatury oleju w automatycznej skrzyni biegow, gdzie ?
  • Poziom 9  
    O kurcze, faktycznie. Tylko co on tam robi ? Ecu potrzebuje jakies informacje o temperaturze skrzyni ? Moze jest jednak jakies ostrzezenie przed przegrzaniem albo cos takiego.... ciekawe.

Pawel
  • Pomocny post
    Spec Automatyczne skrzynie biegów
    To nie ECU potrzebuje informacji o temperaturze skrzyni lecz TCM. Jeżeli temperatura oleju bardzo wzrośnie, czujnik to zarejestruje, prześle do TCM i skrzynia przejdzie w tryb awaryjny.
  • Poziom 9  
    romuald-f napisał:
    To nie ECU potrzebuje informacji o temperaturze skrzyni lecz TCM. Jeżeli temperatura oleju bardzo wzrośnie, czujnik to zarejestruje, prześle do TCM i skrzynia przejdzie w tryb awaryjny.

Dzieki. Chyba przy okazji odkrylem moje problemy ze sporadycznym szarpaniem z 1-2 i 3-4, szczegolnie przy wyzszych obrotach. Pojawiaja sie jakies bledy komunikacji z TCM.

Pozdrawiam
    Pawel