Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Makita DHP458 - Stanęła po kilku sekundach pracy

bohunmike 05 Kwi 2017 13:19 1134 5
  • #1 05 Kwi 2017 13:19
    bohunmike
    Poziom 12  

Witam,

Jak w temacie kupiłem używaną wkrętarkę makity, po uruchomieniu sypało opiłkami szczotek. Po kilku sekundach stanęła. Otworzyłem pokrywę szczotek i szczotki zjechało do zera oraz urwało jedną blachę na wirniku, co widać na zdjęciach. Czy wymiana wirnika i szczotek na nowe załatwi sprawę czy może to tylko skutek innego uszkodzenia ?
    Makita DHP458 - Stanęła po kilku sekundach pracy Makita DHP458 - Stanęła po kilku sekundach pracy

Poniżej zamieszczam link do schematu budowy:
    http://makitapl.wixt010.intermix.nl/czesci-zamienne.html?model=DHP458RMJ&filter=

0 5
  • #2 05 Kwi 2017 16:03
    stanislaw1954
    Poziom 41  

bohunmike napisał:
    Czy wymiana wirnika i szczotek na nowe załatwi sprawę
    Na pewno wirnik, szczotki i nowe łożyska do wymiany. Nie ma pewności co do stojana, bo mógł ulec uszkodzeniu, lub był wcześniej uszkodzony. Po założeniu nowego wirnika okaże się, czy nie ma nadmiernego iskrzenia na szczotkach. Wtedy będzie pewność, że stojan jest dobry.

0
  • #3 05 Kwi 2017 16:08
    niewolno2
    Poziom 39  

Należy również sprawdzić szczotkotrzymacz w jakiej jest kondycji, bo szkody jakie powstały mogą świadczyć że on też jest do wymiany.

0
  • #4 06 Kwi 2017 09:58
    bohunmike
    Poziom 12  

Łożyska są razem z wirnikiem, więc ten temat już odpada. Stojan to kawałek magnesu więc jego uszkodzenie raczej mało możliwe. Przekłądnie rozebrałem i nasmarowałem chodzi leciutko. Szczotko-trzymacz żyje, ale jego stan pozostawia wiele do życzenia. Po tych oględzinach zamówiłem: wirnik, szczotki i szczotko-trzymacz jak przyjdą części i złożę to zobaczymy.

0
  • #5 06 Kwi 2017 15:33
    ElDiablo1212
    Poziom 17  

Stojan (magnes) często potrafi się rozmagnesować i to mogło spowodować uszkodzenie wirnika. Zawsze wymieniam w komplecie wirnik i stojan.

0
  • #6 07 Kwi 2017 00:18
    bohunmike
    Poziom 12  

Stojan ma mocny magnes, ciężko wyjąć wirnik - choć w sumie nie mam możliwości tego zmierzyć...

0