Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Makita DHP458 - Stanęła po kilku sekundach pracy

05 Kwi 2017 13:19 1599 5
 • Poziom 12  
  Witam,

  Jak w temacie kupiłem używaną wkrętarkę makity, po uruchomieniu sypało opiłkami szczotek. Po kilku sekundach stanęła. Otworzyłem pokrywę szczotek i szczotki zjechało do zera oraz urwało jedną blachę na wirniku, co widać na zdjęciach. Czy wymiana wirnika i szczotek na nowe załatwi sprawę czy może to tylko skutek innego uszkodzenia ?
  Makita DHP458 - Stanęła po kilku sekundach pracy Makita DHP458 - Stanęła po kilku sekundach pracy

  Poniżej zamieszczam link do schematu budowy:
  http://makitapl.wixt010.intermix.nl/czesci-zamienne.html?model=DHP458RMJ&filter=
 • Poziom 42  
  bohunmike napisał:
  Czy wymiana wirnika i szczotek na nowe załatwi sprawę
  Na pewno wirnik, szczotki i nowe łożyska do wymiany. Nie ma pewności co do stojana, bo mógł ulec uszkodzeniu, lub był wcześniej uszkodzony. Po założeniu nowego wirnika okaże się, czy nie ma nadmiernego iskrzenia na szczotkach. Wtedy będzie pewność, że stojan jest dobry.
 • Poziom 39  
  Należy również sprawdzić szczotkotrzymacz w jakiej jest kondycji, bo szkody jakie powstały mogą świadczyć że on też jest do wymiany.
 • Poziom 12  
  Łożyska są razem z wirnikiem, więc ten temat już odpada. Stojan to kawałek magnesu więc jego uszkodzenie raczej mało możliwe. Przekłądnie rozebrałem i nasmarowałem chodzi leciutko. Szczotko-trzymacz żyje, ale jego stan pozostawia wiele do życzenia. Po tych oględzinach zamówiłem: wirnik, szczotki i szczotko-trzymacz jak przyjdą części i złożę to zobaczymy.
 • Poziom 17  
  Stojan (magnes) często potrafi się rozmagnesować i to mogło spowodować uszkodzenie wirnika. Zawsze wymieniam w komplecie wirnik i stojan.
 • Poziom 12  
  Stojan ma mocny magnes, ciężko wyjąć wirnik - choć w sumie nie mam możliwości tego zmierzyć...