Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arduino GSM Fibocom G510 - odbieranie odpowiedzi

wojtek6000 05 Kwi 2017 14:19 636 0
    wojtek6000
    Poziom 6  
    Witam

Ponownie mam problem z modułem GSM Fibocom G510 i Arduino Due. Poniższy kod poprawnie odbiera odpowiedzi na krótkie komendy typu: AT, AT+HTTPSET, itp. Poprawnie odbiera to znaczy że nie gubi żadnych znaków i zawsze zwraca odpowiedz. Problem pojawia się w przypadku gdy odpowiedź modułu składa się z kilku fragmentów jak np: AT+HTTPACT lub AT+MIPCALL. Funkcja odbierz() powoduje wysłanie komendy do modułu i nasłuchiwanie odpowiedzi aż do momentu kiedy nastąpi ciąg "OK\r\n" lub "ERROR\r\n", z tym że nie czeka w nieskończoność tylko zadaną liczbę sekund. Natomiast funkcja odbierz_puste dział niemal identycznie z tą różnicą że nie wysyła przed sobą żadnej komendy. Właśnie ta funkcja działa nieprawidłowo i kończy się zbyt szybko. Podczas debugowania programu przez SerialPort zauważyłem też dziwne zjawisko: kolejność komunikatów zawartych w kodzie jest inna niż komunikaty wyświetlające się w terminalu: komunikat debugujący który miał wyświetlać się jako pierwszy wyświetla się trzeci lub czwarty... kolejność jest losowa... Ktoś wie co może być nie tak?

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod