Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vb net skaner kodów WiFi rozpoznanie po ip

05 Apr 2017 16:24 1359 13
 • User removed account  
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • Level 32  
  tzn. masz już te skanery na WiFi? jeśli tak to jaki to model i jakie oprogramowanie jest używane po stronie PC do zestawienia komunikacji ?
  A tak przy okazji to kod EAN 13 najczęściej stosowany na produktach nie zawiera daty ważności... Jest ona w kodzie EAN 128 stosowanym na opakowaniach zbiorczych.
 • User removed account  
 • Helpful post
  Level 32  
  ten skaner nie jest na WiFi tylko na 433 MHz działa podobnie jak klawiatura bezprzewodowa, Nie wiem co się stanie podłączysz dwa odbiorniki do jednego komputera, ale raczej paruje jeden czytnik do jednego odbiornika...
 • User removed account  
 • Helpful post
  Level 24  
  Żeby rozpoznać skaner musi on być sieciowy, mieć IP. Jeżeli to USB (przewodowe lub nie) to kilka skanerów do jednego komputera? Takie sobie. Ludzie się nabiegają, żeby zobaczyć wynik. Dobrze by było z tymi słuchawkami, ale może być trudne. Najłatwiej jak wszyscy, chodzić z jednym skanerem. Aplikacja sieciowa wyszukuje gdzie trzeba i wynik jest. Może być nawet dużo wyników, czyli uniwersalne.
  Nie słyszałem o możliwości rozpoznania, który skaner (USB) coś odczytał, ale może jednak jest. Teoretycznie wystarczyłoby, żeby z automatu dodawał jakiś znaczek, każdy skaner inny.
 • Level 32  
  Jeśli skaner nie będzie scangunem (z systemem operacyjnym ) to pozostaje wyposażyć każde stanowisko w mini pc z jakimś oprogramowaniem klienckim i to oprogramowanie musi odpytywać server i prezentować wyniki. Chyba że oprogramowanie będzie zainstalowane bezpośrednio na czytniku...
 • Level 40  
  Jeżeli chciałbyś to zrobić profesjonalnie, to potrzebujesz skaner tego typu z systemem operacyjnym (ten akurat jest na Windowsie CE). Czytnik łączy się po wifi z siecią firmową - musi być antena (anteny) z dobrym pokryciem magazynu.
  Pod system danego czytnika piszesz prostą aplikację wysyłającą zeskanowany kod do serwera i wyświetlającą dane otrzymane w odpowiedzi.
  Serwer gdzieś w sieci - baza danych plus aplikacja do zarządzania tymi danymi. Architektura może być różna, ale jeżeli czytnik będzie widział serwer z bazą danych, to aplikacja na Windowsa CE może bezpośrednio do niej zapisywać, całą logikę wrzucasz do niej.
 • Level 32  
  Dodam, że niezbyt wielkie wyzwanie programistyczne, raczej finansowe...
 • User removed account  
 • Level 40  
  Zależy, jak duży jest magazyn i jak mocno zawalony towarem. Praktyczny zasięg komunikacji w takich warunkach może być znacznie mniejszy od deklarowanego.
  Pragnę zauważyć, że jest to czytnik brandowany marką sprzedawcy - czyli najtańszy, chiński. Może być różnie - może działać dobrze, może nie. Ja bym raczej szukał czegoś sprawdzonej marki, jak Motorola / Symbol.
  Dodatkowo, jak widzisz pracę kilku osób jednocześnie? Te czytniki działają jak klawiatura - jeżeli wepniesz kilka urządzeń do jednego komputera, to będą sobie nawzajem "zakłócały" odczyty, nawet jak podasz inne ID (chyba, że odczyty będą robione rzadko, wtedy ryzyko będzie mniejsze, ale ciągle obecne). A jeżeli włożysz odbiorniki do innych komputerów to pytanie, czy nie będą wzajemnie się zakłócały - widzę na stronie producenta że sprzedaje też osobno same odbiorniki sygnału, czyli jest możliwe, że działają na tej samej częstotliwości, pewnie 433 MHz i kilka odbiorników może jednocześnie łapać sygnał z jednego czytnika. Trzeba by doczytać w dokumentacji czy można ustawić inne kanały pracy.

  Jeżeli już się upierasz przy tej wersji, to ja bym wziął raczej np. coś takiego: https://dymicom.pl/pl/p/Bezprzewodowy-czytnik-kodow-kreskowych-Motorola-LI4278-BT-komplet-LI4278-TRBU0100ZER/1229 - lub podobne do tego - Motorola, cena poniżej 1000zł, rozbudowane możliwości dodatkowego kodowania - prefix, suffix, dodatkowo łączność bo bluetooth.
 • User removed account  
 • Helpful post
  Level 40  
  hansklis wrote:
  o jak wyglądałoby obsługiwanie przez niego aplikacji na ASP net?
  Na to pytanie sam sobie odpowiedziałeś... Windowsy mają wbudowaną przeglądarkę, kwestia napisania strony w ASP.NET, którą możesz uruchamiać na serwerze IIS. Strona ASP.NET jest przetwarzana na serwerze i generuje zwykły kod HTML, który jest "zjadliwy" dla każdej przeglądarki bez względu na system.
  Przeglądarka mobilna pewnie ma jakieś swoje obostrzenia w obsługiwanych znacznikach, ale to kwestia poeksperymentowania, żeby to działało.

  Do wyboru masz też Motorole z Windows Mobile. W obydwu przypadkach powinna być możliwość zainstalowania odpowiedniego pakietu .NET Framework dla urządzeń mobilnych i możesz też napisać prostą apkę w Visual Studio w wersji, która te platformy obsługuje.
 • User removed account