Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vordon HT-869v2 tuner słabo odbiera

alexy69 05 Apr 2017 17:33 7419 4
 • #1
  alexy69
  Level 2  
  Kupiłem w/w radio, zamontowałem do skody octavia 1 combi 2003 r 1.9 tdi Niestety tuner źle odbiera stacje. Proszę o jakąś radę. Wszystko chodzi ok, Navi nieźle działa, muzyka z usb 1 i usb2, karty sd bez zarzutu. Filmy nie działają. W główniej mierze chodzi mi o tuner proszę o pomoc
 • Helpful post
  #2
  krencik
  Level 11  
  Upewnij się, że podłączyłeś napięcie do przewodu wzmacniacza antenowego. Bez tego to radio wogóle nic nie odbiera, też się borykałem z tym problemem. Po podpięciu zasilania do wzmacniacza fal, zaczeło odbierać lepiej... ale mimo wszystko dużo gorzej od fabrycznego radia.
  U mnie 20 kilometrów od dużego miasta zaczyna gubić niektóre stacje, a w mieście między budynkami pojawiają się szumy. Jestem na etapie szukania możliwych rozwiązań tego problemu, co nieco piszą teżo tym tu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3326113.html
 • Helpful post
  #3
  D_Mrozu
  Level 21  
  Witam.
  Do każdego nieoryginalnego radia w VAG musisz zaopatrzyć się w separator antenowy - w przypadku jego braku wzmacniacz antenowy nie dostaje zasilania.
  W radiach VAG zasilanie anteny odbywa się poprzez kabel antenowy, a podłączone jest w głowicy radia. Aby zasilić wzmacniacz musisz dokupić separator antenowy i do niego dołączyć przewód ANT_CTRL lub AMP_CTRL (na obu pojawia się +12V po wlączeniu radia).
  Montowałem takie w Fabi I (2003) i Megane II (2003) - działają całkiem nieźle.
  Pozdrawiam.
  P.S.
  Czy podłączałeś CAN i czy działa w Octavii?
 • Helpful post
  #5
  D_Mrozu
  Level 21  
  U mnie nie Octavia, tylko Fabia 1,4 MPI 2003 - ale jak każdy VAG zasilanie anteny MUSI być przez separator dla radia innego niż VAG (oryginalne radio wymienione najpierw na Sony CDX-GT474 + separator, później Vordon HT 869v2 + ten sam separator). Zasilanie anteny w separatorze (niebieski przewód) podłączone do przewodu ANT_CTRL wychodzącego z radia (+12V po załączeniu radia, w przypadku Vordona może być też AMP_CTRL)
  Jeżeli przez separator jest jeszcze gorzej, to szukałbym uszkodzenia we wzmacniaczu anteny (w podstawie anteny).
  Pozdrawiam.