Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mercedes sprinter 2.2 208cdi - nie odpala

d-grzegorz 05 Apr 2017 17:36 2736 2
    d-grzegorz
    Level 7  
    Witam, proszę bardzo o pomoc mam problem ze sprinterem 2,2 cdi 208 rok 2000 do tej pory było wszystko ok ,w pewnym momencie zaczął gasnąć podczas jazdy a po zatrzymaniu i odczekaniu pół godziny odpalał i można było jechać.Po jakimś czasie to samo kontrolka edc i stop ,po przejechaniu kilku kilometrów zgasiłem auto i już nie mogłem odpalić wziąłem na plaka odpalił i ok.następnie znowu stanął podczas jazdy i już plak nie pomógł.Na przewodach do filtra wstawił mechanik zaworki zwrotne,wymienił filtr paliwa dalej nic,sprawdzono wtryski-są ok,wymieniłem komputer(mechanik zasugerował że może komp )-dalej nic,wymieniłem wiązkę łączącą wtryski z kompem choć sprawdzono że przejście jest ale mechanik powiedział że styki mogą nie łączyć -dalej nic ,nie wyświetla się error od początku a po podłączeniu kompa diagnostyki pokazuje na zmianę błąd wtrysku 1 lub 4 ,błędu czujnika wału nie pokazuje,na listwie ciśnienie jest i przewody od wtrysków mają przejście.nie jestem fachowcem ale szukam porady by znależć przyczynę,dodam iż stwierdził fachowiec że "nie otwiera wtrysków a prąd dochodzi".bardzo będę wdzięczny za pomoc i jakieś sugestie. Z góry dziękuję :(
    PREDAT
    Level 23  
    A kostki do wtryskow tez byly wymieniane , przez brak kontaktu z jednym wtryskiem tez nie zapali.
    Ja mialem bardzo podobny przypadek, przyczyna okazaly sie nie laczace kostki sterownika.
    d-grzegorz
    Level 7  
    PREDAT wrote:
    A kostki do wtryskow tez byly wymieniane , przez brak kontaktu z jednym wtryskiem tez nie zapali.
    Ja mialem bardzo podobny przypadek, przyczyna okazaly sie nie laczace kostki sterownika.

wymienił mechanik przewód łączący wtryski i sterownik razem z kostkami