Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenistwo wulkanizatora ? -

PascalTurbo 05 Kwi 2017 19:01 1440 6
  • #1 05 Kwi 2017 19:01
    PascalTurbo
    Poziom 9  

Witam.

Tematów było tutaj parę, poczytałem ale nie daje mi to mimo wszystko spokoju z moja sytuacja.
    Byłem dzisiaj na prostowaniu felg. Kupiłem samochód i poprzedni właściciel informował mnie ze od 100km/h coś bije , faktycznie tak było ale w poprzednim aucie podobne objawy wywołało źle wyważone koła. Wiec bez namysłu pojechałem na wulkanizacje ( jak by nie patrzeć w moich okolicach z dobra renoma, zawsze duże kolejki) na wyważanie. Diagnoza która usłyszałem że wszystkie felgi są krzywe i nie ma sensu wyważać tylko musimy się umówić na prostowanie. Umówiony na konkretny dzień dzisiejszy oddałem auto o 8 rano , około 12:30 poinformowany zostałem że auto do odebrania. Na miejscu informacja że felgi trochę krzywe były, oraz opony mimo ze nowe to słabej jakości ( opony firmy imperial ecosport) i gorsze przerzucił na tylną oś. Wracając do domu sprawdziłem powyżej 100km/h, 120km/h jest wszystko ok nic nie bije, nie trzęsie kierownica itd. Ale pod domem zastanowił mnie fakt ilości odważników na tylnych kołach :

Lenistwo wulkanizatora ? - Lenistwo wulkanizatora ? -

I moje pytanie czy to lenistwo wulkanizatora żeby nie próbować poprzekładać opony o 180 stopni? Czy może jednak nie były prostowane tylko nawalone odważników ?

0 6
  • #2 05 Kwi 2017 19:14
    sadek1979
    Spec od samochodów

Tak czasem jest jak nie stoisz nad fachowcem he he . A na poważnie miałem zakładane co prawda zimówki made in china . Bicie na oponie po 150 , po przesuniećiu opony o połowę było już mniej . Po kilku próbach zeszliśmy na 30 . Dodam tylko że ja byłem u kolegi i nie potraktował mnie szybko bo następny czeka .

0
  • #4 05 Kwi 2017 19:16
    PascalTurbo
    Poziom 9  

No ja nie widziałem co robi bo od początku było mówione ze auto muszę zostawić i czekać na telefon. Ale pytanie czy mam się martwic ta liczba? Czy po prostu lenistwo i jeździć jak nic nie bije ?

Uczeń wątpię bo już od długiego czasu tych samych ludzi tam spotykam, no opinie maja dobre, zawsze duże kolejki.

0
  • #5 05 Kwi 2017 19:23
    Karaczan
    Poziom 39  

Opcje są 2.
    Nie prostowana w ogóle felga.
    Kijowa opona i brak optymalizacji bicia przekręcając oponę...

Jak masz to na osi napędowej to możesz unieść to koło na lewarku, odpalić, wrzucić 1 i delikatnie puszczać sprzęgło. Dyfer załatwi resztę. Wtedy sam obcenisz czy kręcące się koło jest jest w miarę proste. Czy to felga, czy opona...

TYLKO CHOLERNIE OSTROŻNIE!!!
    Na dobrym twardym podłożu, zablokuj inne koła by się nie stoczył, i generalnie nie polecam tego robić na fabrycznych lewarkach. Na "żabie" hydraulicznej conajmniej.

0
  • #6 05 Kwi 2017 19:28
    PascalTurbo
    Poziom 9  

Niestety to nie jest na osi napędowej, dodam że przednie koła wiec oś napędowa to tam są od 3 do 4-5 odważników i tyle, dlatego ten tył mnie tak bardzo dziwi. A jednak w sumie za cała usługę 290zł zostawione. Jak gadałem z wulkanizatorem który to robił to dostałem informacje ze felgi trochę pokrzywione były no i ze opony słabszej jakości mimo ze nowe i te gorsze dał na tył , a lepsze na oś napędowa.

Różnice w jeździe czuje kolosalna, bo przed tym wszystkim miedzy 95km/h a 120km/h bicie było straszne, telepało całym autem i kierownica tez trzęsła się. Teraz jest wszystko niby w porządku.

Dodam że opona jest cienka jak teraz pamiętam 205/40 , felga 17 i do tego na gwincie wiec bardzo różnice czuje.

0
  • #7 09 Maj 2017 16:24
    cefaloid
    Poziom 30  

PascalTurbo napisał:
    Na miejscu informacja że felgi trochę krzywe były, oraz opony mimo ze nowe to słabej jakości ( opony firmy imperial ecosport)

... wujek google sugeruje że tych opon nie idzie wyważyć a jesli jakimś cudem się uda to trzeba "sto tysięcy ciężarków".

A więc wszystko w normie, przy tych oponach tak ma być.

0