Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyprowadzenie RCA TA8210L -

pawnol 06 Apr 2017 00:58 1890 7
 • #1
  pawnol
  Level 10  
  Witam
  Chciałbym się upewnić czy poprawnie chcę się wpiąć, by wyprowadzić sygnał na wzmacniacz z fabrycznego radia z hondy. Wiadomo że najlepiej zmienić radio, ale chce pozostawić fabryczną jednostkę ( kaseciak dwu dinowy z zmieniarką). Rewelacji nie oczekuję ale będzie to z pewnością lepsze rozwiązanie niż adapter który spłaszcza dźwięk.

  Końcówka mocy to ta8210l
  Wyprowadzenie RCA TA8210L -

  Pin 2 i 7 ? mase pociągnąć z obudowy radia , czy z pinów 3 i 6?
 • Helpful post
  #2
  viayner
  Level 42  
  Witam,
  jak rozumiem chcesz rozdzielic sygnal wejsciowy na ta oryginalna koncowke mocy i dodatkowa.
  Proponuje sygnal brac z potencjometrow a dokldniej z ich suwakow przez rezystory powiedzmy 10k. Wtedy bedziesz mial regulacje glosnosci wszystkich wzmacniaczy tym potencjometrem. Jak wyglada stopien wejsciowy ukladu wzmacniacza ktory masz zamiar podlaczyc ?
  Wejscia 6 i 3 nie sa masa, to wejscia roznicowe wzmacniacza tu skonfigurowane do pracy z sygnalem nie roznicowym. Masa audio to pin 5.
  Pozdrawiam
 • #3
  pawnol
  Level 10  
  Nie chce podpinać dodatkowej końcówki mocy, tylko jak jest w temacie dorobić wyprowadzenie RCA z sygnałem niskonapięciowym by podłączyć zewnętrzny wzmacniacz ( w tym przypadku dwukanałowy audison vr209)
  Radio nie posiada fabrycznie wyjść na wzmacniacz. Była już próba podłączenia przez konwerter RCA ale jakość dźwięku tragiczna. W które więc miejsce najlepiej się wpiąć ? Bezpośrednio pod wejścia końcówki 6 i 3 albo wcześniej? I wpiąć się jak przedmówca napisał przez rezystor?
 • #4
  viayner
  Level 42  
  Witam,
  a mozesz wyjasnic :
  "Nie chce podpinać dodatkowej końcówki mocy, tylko jak jest w temacie dorobić wyprowadzenie RCA z sygnałem niskonapięciowym by podłączyć zewnętrzny wzmacniacz ( w tym przypadku dwukanałowy audison vr209) " - to co wlasciwie chcesz zrobic ? Moze sprecyzuj ten wzmacniacz to koncowka mocy wiec o co ci chodzi ?
  Wydawalo mi sie ze napisalem ci dosc prosto jak pobrac sygnal skoro masz problem ze zrozumieniem to moze zaniechaj aby czegos nie uszkodzic.
  Czemu upierasz sie na koncowki 3 i 6 ? wiesz co to wzmacniacz roznicowy ?
  Pozdrawiam
 • #5
  pawnol
  Level 10  
  viayner wrote:
  Czemu upierasz sie na koncowki 3 i 6 ? wiesz co to wzmacniacz roznicowy ?

  pomyliło mi się pisząc, rozchodziło się oczywiście o piny 2 i 7. Proszę o podpowiedź czy sygnał brać z potencjometrów przed kondensatorem, albo już za nimi?
 • #7
  legend95
  Level 6  
  Witam.
  Czy może ktoś podpowiedzieć i wytłumaczyć to w bardziej prosty sposób? Piszecie by sygnał zabrać z potencjometru , czyli wg. schematu za potencjometrem pot1/pot2, a przed rezystorem r1 i r2 ? A co z tymi kondensatorami? Są konieczne i jeżeli tak to jakie, albo wystarczy wlutować przewód z gniazdem RCA bez wlutowywania pomiędzy dodatkowych rezystorów, kondensatorów?
 • #8
  viayner
  Level 42  
  Witam,
  proponuje 2 podejscia w zaleznosci jak z dostepnoscia:
  - kabelek ekranowany z jednej strony przylutowany do zlacza RCA a z drugiej sygnal przez kondensator podobny jak oryginalny okolo 1uF do suwaka pot2 (pot1) a ekran do masy. Jezeli bedzie latwiej to podlacz sie miedzy R2-C2 (R1-C1) takze przez kondensator jak wyzej.
  Jezeli poziom sygnalu bylby zbyt wysoki to dodaj szeregowy rezystoe tak jak w oryginale (R2-C2) - czyli powtorz/zdubluj oryginalne podlaczenie suwak potencjometru-R2-C2-wyjscie RCA.
  Jezeli nadal nie rozumiesz to naprawdze popros kogos o pomoc.
  Pozdrawiam