Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

honda civic vii - Ile musi brakować oleju do zapalenia kontrolki ciśnienia?

Dżemix 06 Kwi 2017 01:29 1440 11
  • #1 06 Kwi 2017 01:29
    Dżemix
    Poziom 16  

Witam, niedawno zakupiona honda vii 2001, pojeździłem z miesiąc patrzę brakuje oleju, bagnet suchy, od razu zalałem 1 litr równo i się wyrównało do zalecanego poziomu. Zdziwiło mnie że nie zapaliła się wcześniej żadna kontrolki ciśnienia? W tym silniku (1,4) benzyna wchodzi równo 3.5 litra to litr to prawie 1/3 i nic by się ni zapaliło? Bardzo dziwne...

0 11
  • #2 06 Kwi 2017 01:44
    ociz
    Moderator Samochody

Nie ma w tym nic dziwnego. Kontrolka ciśnienia zaświeci dopiero jak już będzie silnik zatarty.

0
  • #3 06 Kwi 2017 02:04
    Dżemix
    Poziom 16  

naprawdę? myślałem że jest ona gdy ciśnienie się nie zgadza (np brakuje z pół litra lub litr), jak silnik będzie zatarty to nie wiem po co mi ta kontrolka...

0
  • #4 06 Kwi 2017 02:18
    ociz
    Moderator Samochody

W żadnym samochodzie nie ma tak że jak żadna kontrolka nie świeci to znaczy że nic niedobrego się nie dzieje. Jak nie dbasz o auto to nigdy nie masz pewności czy dojedziesz.

0
  • #5 06 Kwi 2017 05:35
    Dżemix
    Poziom 16  

ok więc od dzisiaj codziennie sprawdzam stan oleju...jeśli o to chodzi :) tylko po co wtedy kontrolki :)

0
  • #6 06 Kwi 2017 06:59
    andrzej20001
    Poziom 43  

Jak nastąpi nagły wyciek i zauważysz tą kontrolke to masz parę sek. na wyłączenie silnika. Czasem nie nastąpi uszkodzenie silnika. A co do poziomu oleju to kłania się OC czyli obsługa codzienna. :)

0
  • #7 06 Kwi 2017 12:15
    Dżemix
    Poziom 16  

ok od dzisiaj codziennie sprawdzam, nowoczesna technologia - byle utrudnić :)

0
  • #8 06 Kwi 2017 12:38
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Czujnik sprawdza ciśnienie oleju a nie jego poziom.
    Kontrolka pojawi się gdy poziom oleju będzie poniżej smoka czyli gdy ten już nie będzie miał co zaciągnąć.
    Smok zawsze jest niżej niż minimalny poziom oleju.
    To czy masz 0,5l oleju poniżej minimum czy max na bagnecie nie ma wpływu na poziom oleju.
    Przy bardzo niskim poziomie oleju pierwsze pojawienie się kontrolki zazwyczaj pojawia się na zakrętach i po chwili gaśnie.

0
  • #9 06 Kwi 2017 12:41
    Dżemix
    Poziom 16  

ok myślałem że jak nie ma już połowy oleju to jest na tyle inne ciśnienie, że coś się zapali, myliłem się , przepraszam.

0
  • #10 07 Kwi 2017 13:32
    marekwodniak
    Poziom 15  

Miałem kiedyś skodę kontrolka zapaliła się jak tłok wyszedł bokiem bloku silnika .Po za kupie auta kontroluj wszystko przez parę miesięcy .

0
  • #11 07 Kwi 2017 14:27
    g107r
    Poziom 34  

marekwodniak napisał:
    Po za kupie auta kontroluj wszystko przez parę miesięcy
    Właśnie, może nie tak zdecydowanie przez parę miesięcy, lecz jak po miesiącu od zakupu wcięło z litr oleju, to sprawdzaj poziom oleju przed i po planowanej dłuższej, czy szybszej jeździe.
    Co dzień, tydzień, jak lubisz zresztą i się przyzwyczaisz.
    Może zdarzył Ci się silnik biorący olej, i oprócz paliwa będziesz musiał dolewać też olej.
    Da się z tym żyć, ale trzeba wiedzieć i brać to zawsze pod uwagę.
    Koniec rury wydechowej masz tłusty czy suchy ?
    Mój żłopał litr na 1000km, i weszło mi w nawyk spoglądanie na bagnet :)
    Inne płyny masz ? Poziom "wody" też sprawdzaj, znika olej, może i znikać borygo.
    Sytuacja adekwatna do oleju, jak już się coś zaświeci, czy wskaźnik przyklei do końca skali, może być za późno.

0
  • #12 07 Kwi 2017 17:59
    Dżemix
    Poziom 16  

nie to że wcięło, po prostu przy zakupie nie spodziewałem się że sprzedający nie uzupełni poziomu jeśli by trochę brakowało, a jednak :) podejrzewam że jak około roku temu zmienił, żona jeździła i po prostu nie zaglądał, na razie nic nie ubywa.

0