Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lakierowanie kolumn SNIEŻKĄ Akryl i podobnymi marketówkami Połysk

ArekArek 06 Kwi 2017 11:14 456 1
 • #1 06 Kwi 2017 11:14
  ArekArek
  Poziom 9  

  Witam,
  Mam do Was dziwne pytanie. Zostałem poproszony o wykonanie skrzynek dla przyjaciela, który zażyczył sobie kolor biały w połysku. Nie oczekuje wersji fortepianowej, więc nie będzie 10 krotnego super high polerowania, ale trzeba zrobić to porządnie. Skrzynki są już zrobione z podwójnie laminowanego MDFu, sklejone na 45 stopni, więc problem nadmiaru szpachli i nadmiernego wchłaniania podkładu również odpada.

  Moje pytanie jest dosyć proste, czy ktokolwiek z użytkowników i maniaków audio kiedykolwiek lakierował natryskowo emalia akrylowa z Leroya czy innego marketu budowlanego kolumny? Jeśli tak, jak wyszło? Pytam, bo tego typu emalie alakidowe czy też akrylowe tworzą dosyć odporną powierzchnię i co jest dla mnie ważne, nie wymagają położenia warstwy bezbarwnej - chodzi głównie o czas wykonania skrzynek. W przypadku położenia dedykowanych lakierów np ICA, na bazę trzeba położyć bezbarwny lakier najlepiej dwuskladnikowy, co wiążę się z kolejną dobą na suszenie, której niestety nie mam. Stąd moje pytanie.

  Dodatkowo, jeśli ktoś lakierował czymś takim, to niech mi odpowie czy w przypadku klejenia na 45 stopni laminowanego mdfu użył jakiekolwiek podkładu lub np nitra?

  Pozdrawiam.

 • #2 06 Kwi 2017 17:51
  WędkarzStoLica
  Poziom 28  

  Najlepszy będzie lakier samochodowy, najlepiej się rozleje i chyba jest dużo odporniejszy.
  Przecież zwykły akryl jest gotowy bez żadnego klaru. Albo renowacja czy jak to tam się nazywa, to co szło w FSO.

  Ja malowałem emalią do okien, nie wiem czemu ale wyszła mi morka niewielka, lakierem samochodowym wyszło idealnie. Malowałem szafki, ale to bez różnicy.

  Lakier samochodowy spolerujesz w razie W, a te farby 'domowe' to nie wiem.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME